А відновлювальні роботи в провінції, а тим більше у віддалених селах, залишає бажати кращого. Однак, є й випадки, коли будинок знаходиться відрізаним від цивілізації і немає можливості проведення лінії електропередач до будинку. У цьому випадку самим незамінним помічником підтримки живлення електроприладів є дизельний генератор.
Дизельні генератори – це потужні електрогенеруючі установки, які розраховані на тривалу роботу без перерви. Невеликі розміри і мобільність дозволяють встановлювати в будь-якому місці і пересувати при необхідності. Сучасні дизельні генератори, такі, які можна знайти в інтернет магазині on-power.com.ua , надійні в експлуатації і будуть служити досить тривалий термін.
Взагалі дизельні генератори ділять на два типи: закриті та відкриті. Закриті установки можна використовувати при будь-яких умовах. Вони чудово працюють в суху погоду і при сильних опадах, так як мають спеціальний захисний шар. Рівень шуму за рахунок захисту істотно знижується і не потребує прийняття додаткових заходів щодо шумозаглушення. Генератори закритого типу – це чудове рішення для дачі і котеджу, якщо пріоритетом є безперебійне і тривале виробництво електроенергії.
Генератори ж відкритого типу мають дуже високий рівень шуму, а також не захищені від впливу зовнішніх факторів. Втім, таке рішення дуже приємно позначається на ціні генератора і дозволяє задуматися, а чи варто переплачувати?
Дуже важливий параметр при виборі генератора дизельного для дачі – фазність. Електрична мережа в більшості випадків є однофазною і якщо передбачається використання приладів, яким потрібно трифазний двигун, доведеться брати саме його.
Якщо ж приладів з трьома фазами у вас немає, сміливо купуйте однофазний. Підключати все навантаження трифазного двигуна на одну вкрай не рекомендується. В іншому випадку може виникнути перекіс фаз, що призведе до дуже поганих наслідків не тільки з боку генератора, але і з боку багатьох приладів, підключених до мережі.
Як би багато не було головних параметрів по вибору генератора, розрахунок потужності завжди був і є пріоритетом у виборі. Щоб оцінити приблизну потужність генератора, слід зрозуміти, яке буде споживання потужності. Це дуже легко зробити, якщо ви приплюсуете загальну кількість ват, споживана усіма приладами.
Після підрахунку кількості всього споживання від одночасно включених предметів, які потрібно буде живити енергією, слід додати 20-30% потужності. У цьому випадку ви забезпечите безперебійну і безконфліктну роботу генератора.