Если вам требуется надежная опалубка для монолитного строительства, вы можете ее на выгодных условиях арендовать в компании ЧП «Опалубка и леса».
Більшість висотних будинків збирається навколо несучого ядра, виконаного із залізобетону. При такому методі будівельники спочатку монтують опалубку для несучої структури висотою в один поверх. Потім робітники заливають бетон, а після того як він застигне, переміщують форму на поверх вище, доповнюючи ядро будівлі іншими елементами (перекриттями, колонами і так далі). Сам цей перенос займає чимало сил, часу, і головне — поки не готова несуча частина для чергового поверху, не можна рушити далі.
В американському університеті Пардью була розроблена нова технологія зведення несучої стіни, яка дозволяє істотно прискорити будівництво. Так, за оцінкою розробників, дана технологія дозволить економити на будівництві 50-поверхових хмарочосів в середньому близько 3-4 місяців.
Винахід Майкла Крегер і Марка Боумана (на фото) являє собою конструкцію зі сталевих пластин з невеликими отворами. У ці отвори заливається бетонний розчин. Несуча структура досить міцна, тому після монтажу конструкції можна відразу ж приступати до подальшої забудови, не чекаючи повного застигання бетону.
Масштабний зразок висотою більше дев’яти метрів на вимірювальному стенді витримав силу тиску, співставну з навантаженням сорока поверхів!
Також розробники зауважують, що їх розробка здатна значно заощадити кошти забудовникам.
Автори проекту планують випробувати конструкцію на міцність, так як передбачається впровадження даної технології у міста, що знаходяться в сейсмонебезпечній зоні, наприклад Лос-Анжелесі, Сан-Франціско і інших містах західного узбережжя США. За підсумками випробувань будуть вироблені рекомендації щодо застосування системи проектувальникам будівель і будівельникам.
У свою чергу інші дослідники, проаналізувавши даний винахід вважають, що прискорення зведення несучого ядра хмарочоси, яке є одним з найбільш вузьких місць будівельного об’єкта, сильно позначиться на якості роботи. А отже, не зважаючи на свою перспективність потребує серйозного доопрацювання.