У Китаї будують завод, де працюватимуть лише роботи

Китайське економічне диво починає приймати новий вигляд – компанії, що працюють в Піднебесній поступово переходять на виробництво, що виключає людську робочу силу: вони будуть використовувати тільки роботів. Такі рішення приймаються у зв'язку з величезними втратами, пов'язаними з погіршенням ситуації на ринку праці.

Китайці в місті Дунгуань почали будівництво першого у світі заводу, на якому будуть працювати винятково роботи. Компанія Shenzhen Evenwin Precision Technology Co хоче таким чином заощадити на робочих і скоротити кількість персоналу з 1800 до 200 чоловік, це майже на 90 відсотків. Про це нещодавно повідомила газета South China Morning Post.

Керівники майбутнього заводу не називають суму, яку вклали в його будівництво. Однак, за їхніми даними, виробнича потужність майбутнього підприємства може досягати 2 млрд юанів на рік (приблизно 322 млн доларів).

В місті Дунгуань ще на початку вересня 2014 року стали активно замінювати робочих роботами. В їх виробництво вклали близько 4,2 млрд юанів (близько 800 млн доларів). За попередніми оцінками, на 505 фабриках в місті роботи замінять 30 тисяч робочих місць. А до 2016 року в процесі заміни робочих роботами будуть брати участь до 1500 підприємств.

Варто зазначити, що все більше і більше заводів в дельті Перлової річки (Дунгуань теж знаходиться у цьому реіоні) - величезному промисловому центрі на півдні Китаю, котрий часто називають «світова майстерня» - починають запроваджувати роботів у спробі замінити людську працю. Сьогодні область стикається з двома проблемами, які змушують шукати нові стратегії розвитку, включаючи масову автоматизацію.

Перша проблема полягає в дефіциті робочої сили, викликаному великою кількістю людей, які відмовляються працювати на заводах. Департамент людських ресурсів і соціального забезпечення провінції Гуандун каже, що місцевої промисловості не вистачає 600-800 тисяч робітників.

Друга проблема полягає в тому, що китайська праця стає все менш дешевою. Китай вже давно є найбільш привабливою країною для іноземних компаній завдяки дешевій робочій силі, але зараз країна починає втрачати свою перевагу. Середній китайський фабричний робітник заробляє в Китаї $ 500 в місяць, в той час як в Таїланді ця сума становить 350 доларів США, а в Камбоджі це лише близько $ 75.

На сайте компании ЮГОВ-ПРОЕКТ вы узнаете, что такое преобразователь частоты, преимущества, область применения, и где можно выгодно приобрести данное  оборудование.