Інноваційна тканина, що не вимагає прання і самоочищається на світлі

Нещодавно у Мельбурнському королівському технологічному університеті (Австралії) дослідниками виявлено новий дешевий і ефективний спосіб вирощування наноструктур - крихітних металевих конструкцій, вбудованих в тканину, які можуть руйнувати органічні речовини під впливом сонячного світла.

Компанія “Барбатекстиль” пропонує широкий асортимент тканин вітчизняного, а також турецького, китайського і пакистанського виробництва. На сайті http://barbatextile.ua/ ви можете ознайомитись з повним переліком продукції, ціновою інформацією, а також зв’язатися з менеджерами компанії.

Результатом досліджень стала поява нового виду самоочисних текстильних виробів, які можна очистити від бруду і плям, залишивши їх на деякий час під впливом штучного або сонячного світла, при цьому процес очищення не є тривалим. За словами дослідника Школи наук при університеті Rajesh Ramanathan, тканини, що використовуються в тестах, очищаються протягом менш ніж шести хвилин.

“Попереду багато роботи, перш ніж ми зможемо відмовитися від наших пральних машин, але це досягнення закладає міцний фундамент для майбутнього розвитку повністю самоочисних тканин”, - зазначив Rajesh Ramanathan.

Дослідники університету працювали з наноструктурами на основі міді та срібла, які неможливо виявити неозброєним оком, але, які легко поглинають видиме світло. Коли наночастинки піддаються впливу світла, вони поглинають цю енергію, утворюючи так звані “гарячі електрони”. Ці збуджені електрони створюють “прилив енергії, повідомляє Rajesh Ramanathan, що дозволяє наноструктурам “зламати” органічну речовину і усунути його з текстильних волокон.

Тепер завданням для Rajesh Ramanathan і групи дослідників є створення цих наноструктур в промисловому масштабі для широкого їх впровадження в текстильні вироби. Це дозволило б створювати одяг, який можна б очищати без використання води та хімічних речовин, що входять до складу миючих засобів. Таким чином, з впровадженням даної технолгії пральні машини вийдуть з ужитку.

“Наш наступний крок буде полягати в тестуванні текстилю з наноструктурами, які можуть бути більш актуальними для споживачів, щоб побачити, як швидко вони можуть обробляти такі звичні плями, як плями від томатного соусу або вина”, - сказав Rajesh Ramanathan.