Ексклюзивний паркет за мотивами малюнків Мауріца Ешера

Математик і дизайнер Мауріц Ешер, що створив безліч фантастичних багатокутників, отримав шанс на втілення всіх своїх ідей. Іспанська компанія Arbore пропонує клієнтам індивідуальний підхід при виробництві художнього паркету за малюнками М. Ешера.

Малюнки великого майстра ілюзій і головоломок, по сьогоднішній день дарують натхнення. Тепер його складний малюнок “Ящірка” (“Lizard”) втілений у формі паркетних дощок.

Дійсно дуже оригінальне рішення! Шкода, що колекція виготовлена в обмеженій кількості, і придбати його наразі навряд чи получиться. Втім на сайті exparket.od.ua/ можна замовити хоча не такий “витіюватий”, але не менш красивий і якісний паркет.

Одного замовника так зачарував візерунок “Ящірки”, що він побажав бачити його у себе на підлозі. Паркет з настільки складним малюнком розробили в іспанській компанії Arbore, яка спеціалізується на дизайні підлоги. Проект був реалізований в одній квартирі в Мадриді. Малюнок був істотно спрощений, але будь-хто, навіть мигцем глянувший на нього, відразу впізнає фірмовий візерунок у вигляді ящірок.



Мауріц Корнеліус Ешер, якому зараз 73 роки, все своє життя присвятив візуалізації математичних принципів і парадоксів геометрії простору. Він завжди знаходить своє прикладне застосування математичним теоріям, за що його так люблять математики усього світу. Найвідомішими роботами Корнеліуса Ешера є мозаїки. Він черпав натхнення, вивчаючи мозаїки чудового іспанського замку Альгамбра, і все життя мріяв, що його численні візерунки-головоломки стануть прикрасою підлоги і стін.

Ешер переніс метод розбиття площини з математичних теорій на паркет і запропонував цілу серію геометричних орнаментів, якими простір підлоги заповнено без зазорів, щілин і перетинів. Фігури звірів, квітів, людей, виконані за його розрахунками щільно з’єднуються одна з одною, як шматочки величезного пазла.



Математик Макгілвері з Амстердама написав цілу книгу про мозаїки художника. Книга містить 41 варіант фігурного паркету від Ешера. Чи варто говорити, що такий паркет так і не знайшов широкого застосування? Його виробництво пов’язане з великими фінансовими і тимчасовими витратами і по плечу тільки деяким великим компаніям, що мають власне виробництво художнього та палацового підлогового покриття.