Vantablack - найчорніший у світі матеріал

Команда вчених з Великобританії минулого року порадувала новим науковим відкриттям, презентувавши широкій публіці новий вид матерії. До недавнього часу такий різновид чорного відтінку нікому не був відомий.

Винайдена речовина носить назву vantablack і, на думку британських першовідкривачів, може раз і назавжди поміняти уявлення людей про Всесвіт. Найчорніший матеріал поглинає 99,965% видимого світла, причому в даному випадку мова йде не тільки про випромінювання, що розрізняються людським поглядом, а й про радіохвилі, і різного роду інші мікрохвилі. Дослідженнями оригінального наукового феномену зайнялися вчені з Великобританії під керівництвом Бена Дженсона.

А от тут http://atk-ua.com/produkcziya/chemistry-agro/magniysernok.html ви можете замовити сульфат магнію, ця речовина широко використовується в сільському господарстві, при виробництві миючих засобів, фармацевтиці і медицині.



За словами одного з дослідників, матеріал складається з сукупності вуглецевих нанотрубок. Таке явище можна впевнено порівняти з людською волосиною, розсіченою на 8-10 тисяч шарів – один такий шар являє собою розміри вуглецевої нанотрубки. Загальний склад можна представити у вигляді зарослого травою поля, де частинка світла починає впевнено відскакувати від однієї травинки до іншої. Ці своєрідні «травинки» максимально поглинають світлові частинки, відображаючи лише малу світлову частку. Секрет Vantablack — вертикально орієнтовані нанотрубки

Технологію створення такого роду трубок не можна назвати новаторською, однак, Бену Дженсону і його соратникам тільки зараз вдалося знайти гідні способи її застосування. Ними був винайдений спосіб з’єднання вуглецевих нанотрубок з матеріалами, використовуваними в сучасних телескопах і супутниках. Прикладом такого матеріалу можна назвати алюмінієву фольгу. Даний факт означає, що фотознімки Земної кулі і Всесвіту з космосу цілком можна буде зробити більш чіткими.

«Присутність розсіяного світла всередині телескопа сприяє збільшенню шумів, в результаті чого різких знімків не получається досягти, — пояснює Бен Дженсон. – Використовуючи нові матеріали для покриття внутрішніх перегородок телескопа, а також пластин діафрагми, розсіяне світло зменшується, і зображення виходить набагато чіткішим».

Якщо враховувати закони фізики, створення матеріалу, який поглинає 100% світла, практично неможливо. Вже тільки тому винахід Дженсона сьогодні можна назвати проривом на грані фантастики. Новим різновидом матеріалу вже зацікавилися американські військові. Адже його можна застосовувати в «Стеллс»-технологіях, щоб знижувати помітність літаків для радарів або створювати фотографії під час спеціальних розвідувальних місій. Крім того, вчені впевнені, що з часом відкриються ще більше можливостей для використання vantablack.