Отож, окреслимо основні переваги теплої підлоги, зокрема у порівнянні з радіаторною системою опалення:
- Підвищений комфорт. Тепловіддача відбувається з великої поверхні, температура якої досить низька, унаслідок чого по такій підлозі ходити приємно. Підлога стає свого роду великим радіатором.
- Рівномірний прогрів по всій площі приміщення, завдяки чому комфортно почуваєш себе і біля вікна, і посеред кімнати.
- Оптимальна температурна диференціація по всій висоті приміщення. Як відомо, при радіаторному опаленні практично все тепле повітря йде під стелю, потім, остигаючи, повертається вниз. При опаленні ж теплою підлогою, навпаки: ноги знаходяться в теплі, а голові легше дихати.
- До мінімуму зводиться циркуляція повітря, не виникають протяги, а значить, немає циркуляції пилу, що особливо важливо для людей, які страждають захворюваннями дихальних шляхів. Та й прибирання в кімнатах з теплою підлогою проводити легше - не потрібно лазити між секціями радіаторів.
- Тепло від нагрітої підлоги передається випромінюванням, яке на відміну від конвекції, набагато швидше поширює тепло в навколишній простір.
- Маючи теплу підлогу, можна сміливо відкривати вікна для провітрювання, і в кімнаті не буде холодно.
- Відсутність осушення повітря нагрівальними приладами.
- Естетичність: через відсутність нагрівальних приладів (радіаторів) на стінах немає необхідності в пошуку дизайнерських рішень оформлення/маскування цих приладів і в підборі їх оптимальних розмірів.
- Економічна вигода. Сама система опалення теплою підлогою економить від 20 до 40% витрат на опалення (правда, в залежності від способу реалізації) у порівнянні з іншими видами опалення, в першу чергу з радіаторним. Відключаючи опалювальні контури в теплій підлозі, або зменшуючи витрату води через них, можна регулювати температуру тих зон приміщення, де це потрібно.
- Для опалення використовується теплоносій з температурою 40-50 градусів, що дозволяє широко використовувати вторинні енергоресурси, а також теплові насосні установки в ролі джерела тепла.
- Водяна тепла підлога на відміну від електричних нагрівачів, не має шкідливих випромінювань.