Тепер зі стелі конференц-зали звисають грона свіженьких смачненьких черрі, в холі вже по пояс виріс рис, у кімнаті для семінарів кущиться салат, а фасад будівлі вкривають густі зарості апельсинових дерев.
По суті, це — справжня фірма-ферма майбутнього в гігантському мегаполісі (населенням в 37.7 мільйонів чоловік). На площі 1000 квадратних метрів вдалося сформувати повноцінну екосистему. Застосовують тут найостанніші і найефективніші досягнення в сфері екотехнологій: гідропоніку, нешкідливе штучне освітлення, автоматичний полив рослин. До речі, на сайті http://polivaem.com.ua/ можна замовити якісні системи автоматичного поливу. Варто також зазначити, що городництво тут екологічно чисте, оскільки пестициди, і інша “хімія” не застосовується.
Офіс-ферма споживає багато електроенергії, для виробництва якої використовуються “брудні” для навколишнього середовища ресурси. Однак у найближчих планах перехід на “чисті” джерела енергії – сонячні батареї, і вітрогенератор.
Співробітники Pason в перервах між основною роботою збирають урожай, готують зібране до відправки в офісну їдальню. Спільнота, беручи участь у сільськогосподарському циклі, починає чітко усвідомлювати кількість споживаних ресурсів, відповідно змінюється і ставлення до того, скільки людині реально необхідно споживати. Виникає уявлення про ефективне і дбайливе використання харчових ресурсів без нанесення шкоди собі та навколишньому середовищу.
Крім іншого, подібні “п’ятихвилинки” на збір бобових благотворно позначаються на фізичному, розумовому і психологічному стані співробітників. Всі втягуються в загальний і цікавий процес по догляду за живими рослинами. В даному випадку можна стверджувати, що і без того міцна корпоративна культура, властива японської корпорації, міцнішає від урожаю до урожаю.
А ще як радісно працівнику ферми-фірми входити в зелений офіс на тлі нудних одноманітних токійських хмарочосів, ну чим не щастя, а? До речі хол офісу, засіяних рисом і броколі, відкритий для вільного доступу всім бажаючим.