Протягом року 20 типів роботів вже вийдуть на роботу на ферми Японії. Відповідні ідеї і технології за новою програмою роботизації сільського господарства було представлено на саміті «Великої сімки», що проходив в цьому році 23-24 квітня в японському місті Ніїгата.
Варто зазначити, що сільське господарство за умови грамотного сучасного підходу може бути досить прибутковою сферою. Мабуть, наважливішою запорукою для цього є добре підготовлені кадри, а ось тут http://bs.krok.edu.ua/treningi-ta-seminari/ ви знайдете інформацію про бізнес-школу Крок, досвідчені фахівці якої регулярно проводять ефективні бізнес-тренінги.
Роботи-фермери — нова концепція Міністерства сільського господарства Японії, яку втілять у життя вже протягом 2016 року. Роботи двацяти різних моделей з різними функціями замінять досить значну кількість японських фермерів, що збираються цьогоріч на заслужений відпочинок, а це у свою чергу дозволить полегшити працю, покращити її умови і суттєво знизити витрати. Конструкторам нових сільськогосподарських роботів з казни виділили $36 млн.
Автоматизація робіт сільгоспгалузі Японії — важливий крок для оптимізації витрат та підвищення якості продукції. Крім роботів і сортувальних машин фруктів і овочів, що визначають ступінь зрілості і інші параметри, міністерство сільського господарства Японії вводить і безпілотні трактора. Ця техніка розробляється в конструкторських бюро корпорації Kubota, дослідний зразок вже представлений для вивчення замовнику.
Даний безпілотний трактор оснащений геолокаційною системою GPS, що дозволяє йому визначати координати і площа поля. Трактор, напханий датчиками, знає стан грунту, глибину оранки в різних місцях, необхідність внесення добрива.
Інші японські корпорації почали створення комбайнів (Iseki і Yanmar), а також опрацювання систем для роботів-фермерів (Hitachi). Про самих фермерів подбала корпорація Kubota: екзоскелет полегшить фермерам не тільки збір урожаю, але і переміщення важких ящиків і контейнерів з дарами природи.
Статистика міністерства сільського господарства Японії свідчить, що середньостатистичному фермеру Японії в середньому 67 років. Це похилий вік, тому роботу їм треба полегшувати по мірі сил. На думку глави Мінсільгоспу Японії Хіросі Моріяма, з виходом фермерів на пенсію сільське господарство поступово втрачає свої кадри: мало хто бажає працювати в полі після 60 років. Тому саме роботи-фермери і повинні допомогти запобігти продовольчій кризі.