Пайнберрі, відома також як «біла полуниця» або «біла душа», — дуже цікава екзотична ягода, у 2003-му році вона вже майже зникла, але була врятована завдяки зусиллям групи голландських фермерів.
У світі досить багато екзотичних фруктів, які можуть іменуватися «ексклюзивними» у зв’язку з тим, що їх складно вирощувати, і вони дають невеликий урожай. Це як раз випадок пайнберрі. Її погано знають у світі, оскільки цю ягоду мало хто вирощує і плодів вона дає небагато; до того ж, цей вид суниці тільки знаходиться в процесі відновлення. «Біла суниця», або «біла душа», має смак, схожий на смак ананаса, але насправді це різновид суниці.
Вважається, що її батьківщина — Чилі, але в 1700-му році її привезли до Франції, звідки вона потрапила в інші країни.
Ця ягода пішла від двох видів суниці (Fragaria virginiana і Fragaria chiloensis); обидва вони американського походження. Цей гібрид, що виник випадково, отримав наукова назва-Fragaria x ananassa, в якому відбивається його гібридне походження і аромат ананаса.
Вирощують полуницю Пайнберрі в теплицях. Спочатку з квіток утворюються плоди зеленого кольору, після біліють. Вони достигають, коли на них видно темно-червоні насінини.
Ягода досить теплолюбна і погано переносить сильне зволоження грунту. Садити її краще всього на провітрюваній сухій і теплій ділянці, в теплиці. Вона самоплодна, тому для утворення ягід до неї не треба підсаджувати сорти-запилювачі. Висота кущів близько 25 см. Їх можна висаджувати поруч з іншими сортами полуниці, перезапилення не буде.
Пайнберрі досить стійка до різних хвороб. Її не скльовують птахи через білий колір. Її недолік – вона має дуже ніжні плоди, які надзвичайно складно транспортувати. Має невисокий урожай. На одному місці вона зростає до 5 років.
Запорукою щедрого урожаю є, насамперед, якісний посівний матеріал. Тому раджу на сайті Gryadka.in.ua замовляти насіння овочів, квіткових рослин, технічних і кормових культур, ягідні саджанці.