Але нещодавно міжнародна архітектурна компанія Ganti and Associates Design представила досить цікавий проект вежі з контейнерів, призначений для будівництва в густонаселеному районі Дхараві у місті Мумбаї, Індія.
Це споруда, спроектована компанією у відповідності з принципами сталого будівництва, має 32 повнорозмірних поверхи, або висоту 100 метрів. Звичайно, за рівнем комфорту подібний контейнерний хмарочос суттєво поступається чудовим квартирам в ЖК «Черрі Таун», що в екологічно чистому симпатичному містечку Вишневе, в околицях Києва, втім подібний варіант позиціонується, як відмінне вирішення проблеми забезпечення бідних верств населення великого індійського мегаполісу.
Оскільки самі контейнери не здатні витримувати такі вагові навантаження, архітектори придумали досить оригінальне рішення – залізні блоки вставлені в структуру, що складається зі сталевих балкових кліток.
Зовнішній дизайн хмарочоса базується на особливостях морських контейнерів, пофарбованих у різні яскраві кольори. Для створення окремої квартира з’єднали 3 контейнери, що дало достатньо житлового простору для розміщення однієї сім’ї, і її більш-менш комфортного проживання. Так, у цьому модулі пердбачено туалет з ванною, вітальню, кухню, дитячу і спальню кімната. Кожен житловий модуль розташований навколо центрального ядра будівлі, яка також включає в себе сходи і ліфти.
Дотримання принципів сталого будівництва полягає не тільки у використанні списаних і перероблених морських контейнерів, але й у застосуванні альтернативних джерел живлення. Так, на південній стороні фасаду хмарочоса передбачені сонячні батареї, на даху - вітряки для генерації електроенергії, а освітлення будинку здійснюється завдяки економічній системі світлодіодного освітлення. В цілях зниження витрат на охолодження і вентиляцію приміщень, фасади будуть «одягнені» в гратчасті сонцезахисні екрани-жалюзі, виготовлені з місцевих глинистих матеріалів.
Втім, незважаючи на всю привабливість проекту контейнерного хмарочоса для жителів густонаселеного району Індії, поки невідомо, чи буде він коли-небудь збудований. Скоріш за все, ця контейнерна вежа так і залишиться лише концепцією...