Проте не всі люди можуть похвалитися природного білизною зубів. І непривабливий жовтий відтінок далеко не завжди є наслідком паління чи надмірного споживання кави.
Причин може бути безліч, а самотужки з ними важко справитись. Ось чому так важлива професіональна гігієна порожнини рота, а довірити цю відповідальну процедуру слід досвідченим фахівцям клініки АПЕКС-Д.
А ось якої думки про цю проблему експерти-стоматологи, що може бути причиною жовтизни зубів і як з нею боротися?
Генетика
“Колір зубів у кожної людини свій, - говорить Оскар Кастро Рейно, голова стоматологічної Асоціації Іспанії. - Справа у тому, що у кожної людини є свій індивідуальний ген, і в значній мірі саме він з народження визначає колір зубів”.
Також, за словами доктора Кастро, дефекти емалі можуть спричинити певні види вроджених захворювань, через що зуби стають жовтуватийми або навіть набувають темно-коричневого відтінку. “Цей процес успадковується від батьків”, - каже лікар.
Крім того, на колір зубів, і появу на них плям також можуть впливати порушення в роботі щитовидної залози.
Їжа і напої
Пігменти, що є складовими елементами багатьох страв і напоїв, здатні глибоко проникати в структуру зубів, змінюючи їх природнє біле забарвлення. Насамперед, це стосується добре нам відомим кави і чаю. Те ж відноситься і до продуктів, що містять каротин (природний пігмент та антиоксидант), - наприклад, моркви, помідорів або шпинату.
Інколи навіть звичайна вода, що містить повищену дозу фтору, спричиняє пігментацію зубної емалі.
Ліки і пломби
“Багато антибіотиків, тетрациклін зокрема, здатний викликати відхилення в ході формування зубної тканини, і тоді на зубах з’являються коричневі вкраплення, - говорить Кастро.”
Інші препарати також можуть надати емалі жовтуватий відтінок, в тому числі, за словами фахівців, і гігієнічні ополіскувачі для порожнини рота.
У складі пломб нерідко присутня срібна амальгама - за словами Кастро, вона також є пігментом, який рано чи пізно рівномірно розподіляється у тканини зуба, змінюючи його колір.
Те ж відбувається при ендодонтичному лікуванні, коли вбивається нерв зуба - зубна тканина в результаті також може потемніти.
Старіння і неналежний догляд
По мірі нашого старіння зубна емаль жовтіє, і це природньо. Однак тут величезне значення має те, наскільки грамотно і ретельно ми доглядаємо за порожниною рота. Насамперед - як і чим ми чистимо зуби.