Ця статуя була висічена в кінці 16 століття скульптором Джамболона (Giambologna) як символ скелястих гір Апеннін. При погляді на статую, здається, що цей гігант, покритий брудом і лишайниками, тільки що вийшов зі ставу і застиг на його березі. Гігант сидить на скелі і лівою рукою притискає до землі голову монстра, з рота якого ллється потік води з підземного джерела.
Чудова скульптура! До речі досить красиві і оригінальні пам’ятники, гранітні сходи ви можете замовити на сайті mramor-i-granit.com.ua.
Цікавий той факт, що гірська статуя приховує в собі кілька кімнат-гротів з прихованими механізмами, які, на жаль, не збереглися до наших днів. За чутками, раніше з лівої руки колоса витікав потік води, що надходив з підземного джерела. А в голові була зроблена ніша для каміна. Коли його запалювали, з ніздрів валив дим, справляючи на випадкових перехожих незабутнє.
Тіло Апеннінського колоса вкрите сталактитами, губками і химерними кам’яними скупченнями. Їх нібито випадкове нагромадження зримо втілює момент пробудження життя в камені або, навпаки, розчинення людини в мінералі.
Колос Апеннін - образ, неперевершений за своєю пластичною і семантичної насиченості Він здається плодом уяви митця і водночас невід’ємною частиною ландшафту, дітищем самої природи. Матерія наділена тут особливою, ірраціональною динамікою. Вона на очах змінюється під дією якихось невідомих сил, оголюючи життєве начало і знову застигаючи.
Цей гігант - вузловий персонаж парку, концентрований символ всього його вмісту, його genius loci. Він породжений навколишнім пейзажем і в той же час стає його відправною точкою. Взагалі, існує думка, що це місце містичне і може виробляти незабутнє враження на деяких туристів. Як би там не було, будь-кому сподобається захоплюючий вид скульптури 16 століття, це місце обов’язково для відвідування хоча б раз у житті!