Європейський Центробанк “засудив” купюру в 500 євро

Європейський центральний банк оголосив про припинення емісії банкнот номіналом 500 євро в кінці 2018 р. Вже випущені купюри при цьому залишаться законним засобом платежу на необмежений термін.

У нас ви зможете безпечно обміняти валюту по найвигіднішому курсі. Для цього тут ви залишаєте відповідну заявку онлайн, і після дзвінка менеджера приходите до нашого обмінного пункту для здійснення обміну.

Рішення прийнято у зв’язку з тим, що ці купюри великої вартості масово використовувалися злочинцями для проведення нелегальних операцій та зберігання коштів, здобутих незаконним шляхом. Як відомо, готівку дуже полюбляють різного роду злочинні махінатори, завдяки їй краще вдається приховати незаконні фінансові операції, і зберегти анонімність, бо рух паперової грошової маси важко проконтролювати. Єдиний мінус - їх фізична сутність. Готівка займає багато місця, і крупні суми досить важкі. Для прикладу, 10 млн євро в купюрах о 50 євро “заважать” аж 184 кг, а та ж сума купюрами по 200 євро - 22 кг. Отже для транспортування такої суми грошей, з огляду на безпеку і уникнення розголосу, звичайно ж скоріше оберуть другий варіант   

Європол назвав рішення ЄЦБ гарною новиною для борців з організованою злочинністю і тероризмом. Нагадуємо, раніше повідомлялося, що ЄЦБ почав вилучати з обігу купюри номіналом у 500 євро ще до офіційного рішення про долю банкноти. Вилучені банкноти знищуються, і за минулий місяць було знищено понад 20 мільйонів примірників.

За припинення випуску цієї купюри виступав міністр фінансів Франції Мішель Сапен:
“Банкнота в 500 євро частіше використовується для приховування, ніж для покупок. Тому природно, що зараз ми ставимо під питання використання цієї банкноти”.

Відповідно до недавнього соціологічного опитування, 56% жителів ЄС ніколи не тримали в руках купюри номіналом у 500 євро. У той же час банкнота з найбільшим номіналом користуються популярністю в Німеччині, де, за статистикою, 79% всіх покупок здійснюються за допомогою готівки.

Найдорожчі ж банкноти, що перебувають досі в обігу, це купюри в 10 тисяч доларів США і 10 тис сінгапурських доларів. Але ці банкноти дуже важко зустріти і колекціонери готові заплатити за них більше їх номінальної вартості. У той же час банкноти в 10 тис брунейських доларів та тисячу швейцарських франків все ще випускаються відповідними центральними банками.