Оскільки у всіх сучасних будівлях активно використовуються електроприлади, через це цього дуже важливо, щоб при будівництві закладалося грамотне заземлення.
Блискавкозахист – система для відведення розряду блискавки в землю і подальшого його розтікання. Вона передбачається нормативами ДСТУ, проходить відповідну сертифікацію з метою виключення небезпеки пожежі, виходу з ладу різноманітного електрообладнання, а головне – збереження здоров’я і життя людини. Встановлення даної системи потребує серйозного, професійного підходу, а тому рекомендую монтаж блискавкозахисту в Києві замовляти в ООО “Дом инжиниринг”.
Весь комплекс захисту складається з зовнішнього і внутрішнього контурів. Зовнішній (блискавкозахист) перехоплює блискавку і веде в землю, а внутрішній (заземлювач) зрівнює потенціали для зняття перенапруги в трубопроводах і електричному колі, забезпечуючи безпеку людей і обладнання.
Блискавкоприймач, беручи на себе розряд, через струмоводи переносить його до заземлювача. Він в свою чергу являє собою металеву конструкцію, що розподіляє струм на певній глибині в землі.
Комплекс захисту буває двох видів:
Активний блискавкозахист – це автономний пристрій, який в момент удару блискавки викликає іонізацію повітря, що нейтралізує руйнівну дію розряду на досить великий простір.
Класичний (сітка Фарадея) являє собою контур, що захищає лише конкретне місце.
Будь-яка система повинна бути виконана у відповідності зі строгими розрахунками, так як фізичні процеси з участю “неприборканої сили блискавки” можуть не захистити, а навіть нашкодити в разі небезпеки. Правильне заземлення вкрай необхідно для електропроводки і захищеності людини. Щоб воно було ефективним найвірніше рішення – це звернутися до фахівців, які проведуть точні заміри, розрахунки і правильно встановлять, а потім зазнають і будуть супроводжувати своїм обслуговуванням протягом обумовленого періоду.
Вибір за вами, бути безпечним вашому будинку.