В кінці жовтня під час наукової конференції TEDx у Гронінгені, Нідерланди, на сцені стояв чоловік, який розповів присутнім чудову історію про те, як справа його життя привело його до того, що він став художником.
Ар’є Вант Ріт (Arie van’t Riet) вивчав радіаційну фізику в Технологічному університеті Делфта і отримав докторську ступінь в університеті Утрехта. Як медичний фізик він побачив у лікарні, наскільки дивного прогресу досягли рентгенівські промені, створюючи надзвичайно якісні зображення.
Одного разу колега попросив його зробити рентген якогось делікатного витонченого об’єкта. Ніколи раніше Ар’є Вант Ріт не робив нічого подібного, але за його словами, “це спрацювало”. Тоді він замислився над тим, що він міг би робити те ж саме з іншими об’єктами. Йому прийшла в голову думка про рентгенівські світлини квітів. Він почав з букету тюльпанів, потім були маки, інші представники флори.
Гарно виглядає, чи не так? А ще більше вам сподобаються чудові авторські роботи - картини квітів, представлені на сайті https://walldeco.ua/kartiny-cvety, погодьтесь такі розкішні, вишукані троянди, тюльпани, орхідеї, маки органічно впишуться в будь-який інтер”єр, створюючи незабутню приємну атмосферу свіжості, краси, радості життя.
Втім, вернімося до нашого фізика-художника. Як же він створює ці оригінальні зображення? Спочатку аналогове зображення або рентгенівський знімок нагадує чорно-білий негатив. Потім фізик оцифровує зображення і вибірково розфарбовує їх в графічному редакторі Photoshop. “І тоді деякі люди стали говорити мені, що це мистецтво, і я став художником”, - жартівливо каже він.
Вант Ріт продовжив свої експерименти, роблячи рентгенівські знімки комах, а потім цілих природних сцен, які включали таких тварин, як ящірки, черепахи, кішки і мавпи. Він називає свої оригінальні прекрасні твори “біорамами”.
Як стверджує автор на своєму сайті: “Я волію робити рентген об’єктів зі звичайних сцен, наприклад, метелики серед квітів, риби в океані, миші в полі, чаплі вздовж річки, птахи на дереві і так далі. Кожен раз я підходжу до рентгенограми як до складної задачі, яка передає настрій сцени, піднімає питання і збуджують цікавість. Сподіваюся, в більшості зображень, представлених тут, мені це вдалося”.