Будь це хоч індивідуальний будинок, хоч триповерховий кондомініум. Будиночок збирається, як з конструктора - швидко і якісно. Одна пристойна компанія за сезон здатна звести ціле селище на 400 – 500 будинків. А тим більше, коли в процесі будівництва застосовується надійний електроінструмент, що пропонує Офіційний дилер Makita на сайті Makita-ua.net.
Особливо вражають об’ємно-модульні технології, коли на майданчику збирають будинок з окремих готових «половинок» або «четвертинок». В таких технологіях досягли успіху канадці, зводячи таким способом більше половини житла.
Але це ще не все. Не встигнувши отримати враження від технологій швидкомонтованого житла, ми починаємо чухати потилиці при вигляді чергової закордонної інновації, про яку поки ще мало хто в курсі. Мова йде про «друковані» будинки.
Напевно, багато з нас знають, що таке 3D-друк. Це коли на спеціальному пристрої, званому 3D-принтер, пошарово створюються фізичні об’єкти на основі віртуальної моделі. Такі пристрої використовуються, наприклад, для виготовлення сувенірів, різних дрібничок, деталей, архітектурних макетів і так далі. Так от, не так давно фахівці з Університету Південної Каліфорнії продемонстрували прямо-таки фантастичні можливості застосування аналогічних пристроїв в житловому будівництві.
Уявіть собі величезний 3D-принтер у вигляді конструкції, що переміщається на рейках. Працює він за принципом мостового крана, де через основний робочий механізм – «друкарську» голівку – подається будівельний розчин. Такий же механізм може виконувати і інші функції – піднімати і монтувати окремі будівельні елементи. Шар за шаром він викладає стіни, автоматично монтує перекриття, вбудовує інженерні комунікації. На 90% будинок створюється без застосування ручної праці! Вікна та двері вставлені вже окремо. Тобто даний агрегат, по суті, є багатофункціональним роботом, що будує будинки.
Цікаво, що над «друкованими» будинками за кордоном працюють давно. Причому, не тільки в США, але і в Західній Європі. Можна сказати, що це сучасний інноваційний тренд, альтернативний іншим технологіям. Не за горами той день, коли подібні роботи будуть замінювати цілі будівельні бригади!