Архітектурна перлина Львова: Костел Святої Ельжбети

Львів по праву називають одним з найбільш багатих на культурну спадщину міст Європи. Засноване великим князем Данилом Галицьким, це місто впродовж багатьох століть впевнено утримувало славу одного з найбільших культурно-історичних центрів країни, де зосереджено понад 50 визначних архітектурних пам'яток. Серед таких історичних шедеврів і Костел Святої Ельжбети – неповторний львівський храм, побудований у стилі неоготики.

Це один з найвищих (85 метрів) храмів у Львові, гострі шпилі якого Ви можете побачити, коли ще тільки під’їжджаєте на потягу до міста. Якщо порівнювати його з іншими храмами Львова, то він досить молодий, йому всього-на-всього трохи трохи більше століття. Але незважаючи на це, костел Святої Ельжбети (також відомий як Церква Святих Ольги і Єлизавети) вважається яскравим прикладом розквіту, занепаду і яскравого відродження релігійного і культурного життя Західної України. А про сьогодніший день краю, зокрема найсвіжіші і найважливіші новини Львова ви можете дізнатись завдяки сервісу Стрічка.ком.



Як свідчать історичні хроніки, перший камінь у будівництві костелу за проектом Теодора Талевского був покладений після трагічної загибелі дружини австрійського імператора Франца Йосипа – Єлизавети, більш відомої в народі як імператриця Сісі. А в 1904 році почалося повномаштабне будівництво грандіозного храму, яке закінчилось у 1911 році

Аскетичний і суворий зовні, Костел Святої Ельжбети має всі характерні риси неоготичного стилю: стрілчасті вікна, гострі шпилі з хрестами, спрямований в небеса портал з великою трояндою в центрі. Стриманість форм і старовину храму підкреслює темний колір, в який пофарбовані ключові архітектурні елементи костелу.



Незважаючи на велику кількість архітектурних деталей, одною з найбільш примітних прикрас можна назвати скульптурну композицію «Розп’яття з предстоящими Іваном та Марією», створену талановитим майстром зі Львова Казимиром Сухольским і встановлену над входом в костьол.

Внутрішнє оздоблення Костелу Святої Ельжбети, як і його зовнішній вигляд, вражає своєю красою і пишністю. Внутрішній інтер’єр оформлений в білому тоні, на тлі якого вгадуються темні візерунки. Доповнює красу інтер”єру блискуча кам’яна підлога. Безцінною прикрасою храму вважається 73-трубний духовий орган, створений сім’єю Бернацких.