За видом споживаного палива і особливостями двигуна внутрішнього згорання генератори поділяються на бензинові, дизельні та газові агрегати.
Перший різновид характеризує простота використання, здатність працювати при низьких температурах, компактні габарити. Однак такий прилад через технічні особливості не може працювати тривалий час, а тому придатний лише як резервне джерело живлення на період, поки відключена центральна система електропостачання.
Крім того, бензинові двигуни бувають 2-х і 4-тактними. Перші використовують у малопотужних генераторних установках, здатних працювати лише близько 1 год/добу. Напрацювання на відмову таких двигунів зазвичай не перевищує 500 год. Зате 4-тактні агрегати і економічні, і потужні. Такі мотори можна експлуатувати до 8 год/доб., їх ресурс досягає 2000 год.
Дизельні генератори добре підходять для безперебійного забезпечення заміського котеджу електричною енергією. Такі апарати відрізняє надійність, довговічність (служать практично в 2 рази довше, ніж бензинові), потужність. Незважаючи на те, що дизельні пристрої дорожчі своїх бензинових аналогів, в подальшому витрати на їх обслуговування і витрати на паливо істотно нижчі. До мінусів працюючих на солярі апаратів відносять досить високий рівень шуму, а також те, що їх навантаження повинно становити хоча б 30-40% від заявленої потужності (в іншому випадку значно скорочується ресурс двигуна).
Газові прилади можуть бути використані і для безперебійного постачання будинку електроенергією, і для тимчасової експлуатації в разі аварії. Застосування газу як палива веде до економії коштів. Варто зазначити, що живлення такого генератора може бути організовано як підключенням до магістрального газопроводу, так і з використанням балонного газу. Цей різновид відрізняється експлуатаційної простотою, екологічністю, довговічністю (ресурс в 1,5-2 рази перевершує ресурс бензинового генератора), низькою собівартістю одержуваної енергії.
Крім того, розглянуті пристрої бувають:
Синхронними
Вони легко переносять пікові перевантаження, здатні виробляти електроенергію високої якості. Подібні пристрої можна використовувати для організації живлення реактивних навантажень, що характеризуються підвищеними пусковими струмами.
Інверторними
Прилади характеризуються виробленням високоякісної електроенергії, економічністю. Вони можуть бути використані для живлення електронної техніки, що дуже вимогливі до якості струму.
Асинхронними
Відрізняються невисокою ціною, стійкістю до коротких замикань, але недостатньою стійкістю пікових перевантажень. Такі прилади доречно використовувати для живлення активних навантажень.
Если вам требуются надежные, функциональные и доступные по цене электрогенераторы, советую обратиться в компанию «Джи Эм Центр».