Компанія «Ліктрави» пропонує широкий вибір якісних фітопрепаратів. На сайті http://www.liktravy.ua/ ви зможете ознайомитись з асортиментом продукції, дізнатися багато корисного про лікарські рослини, отримати професійну косультацію.
М’ята знайома людям з незапам’ятних часів: стародавні греки і римляни освіжали з її допомогою повітря, лікували застуду, захворювання серця і шлунка, нерви. Сучасна медицина підтверджує численні корисні властивості м’яти, а точніше, ефірної олії, що міститься в ній, дуже багатій за складом. Ця рослина широко використовується також у парфюмерії, харчовій промисловості і, звичайно, в кулінарії для приготування різних напоїв (джулепи, мохіто, м’ятні лікери та ін), желе, соусів, м’яса, риби, сирів, не кажучи вже про чай, випічку, солодощі.
Визначити вид або сорт м’яти іноді непросто навіть фахівцям. Ця трав’яниста рослина надзвичайно різноманітна, поширена по всьому світу і до того ж схильна до перезапиленню та утворення міжвидових гібридів. Колись саме таким чином з’явився найпопулярніший її різновид — м’ята перцева (Mentha piperita).
М’яту розмножують в основному вегетативно. Купуючи рослину в горщику, ви відразу зможете понюхати і навіть спробувати листочок, щоб зрозуміти, чи подобається вам запах і смак того чи іншого сорту. Розростається м’ята дуже швидко, тому при посадці її бажано обмежувати.
Раз на три-чотири роки посадки м’яти оновлюють. При використанні м’яти в якості лікарської сировини її рекомендують збирати на початку цвітіння. Трава м’яти має болезаспокійливу, жарознижувальну, спазмолітичну, проносну, в’яжучу дію, використовується зовнішньо для зупинки кровотеч і як асептичний засіб. Її препарати призначають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (гастриті, проносі, блюванні, диспепсії, нудоти, метеоризмі), кашлі, головному болю, нервових розладах.
І на завершення, рецепт м’ятного лимонаду:
Потрібно: 2 л води, 8-10 листочків м’яти, 2 лимона, 100 г цукру.
Лимони вимити і обшпарити окропом. Гострим ножем тонко зрізати цедру (без білої м’якоті) і покласти в каструлю. Залити 2 л води (вона не повинна доходити до країв, інакше лимонад «втече», коли ви увіллєте в окріп сік), додати цукор і поставити на вогонь. З лимонів вичавити сік. Вилити його в закипілу воду і покласти м’яту. Вогонь відразу ж вимкнути, закрити каструлю кришкою і дати настоятися 10 хвилин.
В прохолодну погоду можна пити гарячим, в жарку — холодним, додавши лід. Можна за смаком збільшувати або зменшувати кількість цитрусових, використовувати лайм або апельсин, заміняти цукор медом, додати корицю, гвоздику і т. д.