Голландські архітектори побудували будинок з картону

Якщо ви вважаєте, що картон – це непідходящий матеріал для будівництва житлових будинків, і інших споруд, то голландська дизайн-студія Fiction Factory переконає вас в зворотному.

Останнім часом в процесі розробки архітектурних різноманітних форм проектувальники все частіше вдаються до експериментів з різноманітними нетрадиційними будматеріалами, такими як пластик, морські залізні контейнери, тощо. Такі інновації покликані здешевити будівництво, покращити екологічні енергоефективні параметри, максимізувати естетику і комфорт. Керуються цими цілями і досвідчені спеціалісти компанії «Yurima Architects», оригінальні розробки яких можна оцінити на сайті http://yurima.com/architectural, і тут же замовити послуги архітектурного планування, і дизайну інтер”єру.

А от голландські архітектори з дизайн-студії Fiction Factory вирішили використати для цих цілей звичайний картон, і запевняють що це досить міцний і надійний будинок. Для будівництва цього мікробудинку використовувався шаруватий гофрований картон, скріплений екологічним клеєм. Будівельники стверджують, що споруда достатньо міцна, щоб простояти не менше 100 років. Проект був названий Wikkelhouse, що в перекладі означає «обгортка будинку».



При будівництві була використана унікальна технологія — навколо житлового модульного сегмента 24 рази обертають шари гофрованого картону. Це робиться за допомогою спеціальної машини. У підсумку можна швидко звести міцну конструкцію з відмінними тепло - і шумоізоляційними властивостями.



Зазвичай картон використовується для упаковки, коробок, але творці проекту Wikkelhouse вважають, що цей матеріал недооцінений, і його застосування може бути більш широким. Картон міцний, легкий, володіє хорошою ізоляцією. За словами Ріка Батчер, одного з творців Wikkelhouse, вони вирішили перевірити можливості картону в житловому будівництві. Раніше дизайнерська студія з такими рішеннями не стикалася.

Будівництво будинку починається з створення модулів. Розмір окремого модуля — 1,2 метра, вага — 500 кг. Його можна комбінувати з іншими модулями і створювати будинки різного планування. Монолітний фундамент для будівництва такого будинку не потрібен. Модуль переміщають до місця, де буде розташовуватися майбутній будинок. На збірку потрібно не більше 1-2 днів. Картон покривають спеціальною захисною плівкою Miotex — вона водонепроникна і дихаюча. Для облицювання фасаду використовують соснові рейки.

Захисну плівку потрібно міняти один раз в 30 років. Гарантія на експлуатацію будинку — 100 років. Вартість модуля — $4 500. Готовий будинок з картону обійдеться в $ 80 000.