Цікаві місця Києва. Шоколадний будиночок

У нашій країні дуже багато неординарних і цінних пам'яток, які належним чином не піаряться і не настільки широко відомі, як того заслуговують. Типовий приклад - Шоколадний будиночок, розташований по вул. Шовковичній, 17 в Києві.

Доля цього унікального твору мистецтва складається поки не дуже райдужно. По-перше, не завершена багаторічна реставрація, на яку банально немає грошей, по-друге, за
суб’єктивними спостереженнями навіть серед киян він не дуже відомий, що вже тоді говорити про зацікавленість влади в його відновленні. Незважаючи на нелегку долю колишнього особняка, його справи потихеньку рухаються вперед і не так давно він був відкритий для вільного відвідування. Як ви розумієте, пройти повз було просто неможливо і завдяки, насамперед, його кольору, від якого і власне пішла назва.

Взагалі, щоб відвідати всі відомі архітектурні пам’ятки Києва одного дня буде недостатньо. А щоб десь зупинитися, раджу забронювати гостиницю в Києві, і найкращим варіантом стане  Premier Hotel Rus. Тут вам і комфортні номери з вишуканим дизайном, і сервіс на європейському рівні, і помірковані ціни. 

Шоколадний будиночок був побудований на рубежі XIX-XX століття для лісопромисловця Семена Могильовцева. Особняк, оформлений в стилі венеціанського ренесансу, відносять до роботи тодішнього головного архітектора Києва Володимира Ніколаєва. Крім цікавого зовнішнього вигляду, будівля має незвичайні і унікальні інтер’єри, які по оздобленню можуть позмагатися із відомими у всьому світі палацами. Будинок призначався не для постійного життя, а для прийомів.



Після революції будинок багато раз міняв своїх хазяїв. У 60-80-ті тут розміщувався міський Палац одружень, а після будівництва нового Загсу біля Повітрофлотського шляхопроводу будинок у вкрай зношеному стані був переданий на баланс київського управління культури і мистецтв.

З 1983 р. почалася реставрація, яка через мізерне фінансування продовжується і по сьогоднішній день. Хоча за цей час була проведена частина дослідних і реставраційних робіт, загальний стан особняка тільки погіршився: тече дах, в аварійному стані знаходяться карнизи, фундамент вимагає термінового укріплення.

Зараз Шоколадний будиночок відноситься до Музею російського мистецтва, і з початку року в двох залах виставлено дитяча картинна галерея. Тому його можна вільно відвідати в будь-який день крім понеділка та четверга з 11:00 до 16:30, а заразом і подивитися на інші зали особняка (крім Японської кімнати). З вестибюля, що виходить на вул. Шовковичну, можна потрапити в кімнати першого поверху або піднятися по сходах на другий парадний. Перший поверх використовувався в основному в службових цілях, і за час існування будинку був повністю перероблений.