Зокрема, нещодавно дослідницька група науково-дослідного інституту адитивного виробництва в Нанша, Гуанчжоу, оприлюднила нову техніку SLA 3D друку, яка може бути використана для швидкого створення порцелянових об’єктів. Більше року команда займалася розробкою нового 3D принтера, який в даний час знаходиться на стадії налагодження, а його презентація відбудеться найближчим часом.
Швидкість друку нового апарату в кілька разів быльша аналогічних машин, у той час, як цей 3D принтер може працювати з дуже великою різноманітністю матеріалів, включаючи кераміку. Серед його можливих застосувань має місце медичне рішення 3D друку порцелянових протезів зубів.
В Україні тривирний друк для стоматологічних цілей наразі не застосовується, втім на сайті www.parodent.com.ua/ru можна дізнатись про високої якості послуги, які надає клініка “Пародент”, а саме хірургія, реставрація, імплантація, протезування зубів.
За словами директора інституту Xu Xiaoshu, новий інноваційний 3D принтер представляє собою прорив в області традиційної технології SLA 3D друку. Він стверджує, що їх розробка буде вирішувати декілька проблем, з якими стикаються традиційні процеси 3D друку. Це стосується широкого кола використання доступних матеріалів, які використовуються з допомогою екструзії під високим тиском. По-друге, апарат спрощує виробництво і пост-обробку друку, знижує витрати від 10 до 20 відсотків, а також значно прискорює процес 3D друку в повному обсязі, збільшуючи швидкість 3D друку майже вдвічі.
Машина може бути використана для друку до 800 об’єктів розміром 400 мм, у той час, як висока точність якості робить її ідеальним варіантом для друку з матеріалів, таких як кераміка, біоматеріали і металеві композити, отримуючи в результаті металеві інструменти та навіть медичні прилади. Особливо реальним стоматологічним проривом може стати виготовлення порцелянових зубів, т. к. в даний час це вимагає багато кваліфікованих працівників і великих витрат.
Простіше кажучи, цей майбутній 3D принтер має всі характеристики, щоб мати величезний успіх.