Інженери навчили смартфон реагувати на стиснення його корпусу

Нещодавно розробниками з Мічиганського університету було представлено унікальне програмне забезпечення для смартфонів, яке дозволяє фіксувати натискання на екран смартфона або стиснення його корпусу.

Як повідомляється в прес-релізі університету, програму можна використовувати на будь-якому смартфоні, у тому числі і популярних зараз моделях Prestigio, представлені на http://www.moyo.ua/telecommunication/smart/prestigio/ по найкращій в Україні вартості.

Програма під назвою ForcePower використовує мікрофон і гучномовець пристрою. Вона змушує смартфон постійно випускати високочастотний звук, невиразний для людського вуха, але вловлюється мікрофоном пристрою. Коли користувач натискає на екран або стискає корпус пристрою, частота звуку, що сприймається мікрофоном змінюється. Мікрофон вловлює різницю, і програма «переводить» силу натискання в певні команди. Фактично ForcePower перетворює смартфон в сонар.

На думку розробників, у користувачів програми з’являється більше можливостей для управління пристроєм. Наприклад, трохи більш сильним натисканням можна розблокувати смартфон або додати в інтерфейс пристрою додаткові команди, аналогічні натисненню правої кнопки миші.


Варто зазначити, що це не перша подібна розробка. Наприклад, торік американська компанія Qeexo представила технологію, що дозволяє визначати кут, під яким палець користувача торкається екрану смартфона.

А менше місяця тому Microsoft показала програмне забезпечення, яке при натисканні на екран враховує характер захоплення пристрою і нависання пальців над якою-небудь областю екрану. Технологія Pre-Touch Sensing призначена в першу чергу для мобільних пристроїв і не вимагає апаратного доопрацювання гаджета.

Автори розробки пропонують використовувати для управління смартфоном не тільки натискання і показання датчиків, але також і інформацію про захват кисті, що утримує смартфон, та інформацію про «нависаючі» над екраном жести без торкання. Такий підхід дозволяє точніше передбачати дію, яку хоче виконати користувач, відзначають дослідники.