1. Правильне освітлення. При недостатньому освітленні наші очі дуже перенапружуються і швидко втомлюються. Але і занадто яскраве світло може бути причиною перевтоми очей. Тому краще виберіть спеціальні лампи денного світла - вони ідеально підходять для найбільш сприятливого освітлення.
2. Регулярно перевіряйте свій зір. Стежити за ним нескладно. Досить пройти невелике обстеження у офтальмолога, щоб вчасно виявити ознаки підступає хвороби. Тим більше, що на озброєнні лікарі зараз мають найновіше сучасніше обладнання, таке як лампа щілинна, від компанії Huvitz, котра дозволяє детально оглянути потрібну ділянку ока, точно діагностувати захворювання. Пам’ятайте – більшість проблем з очима, виявлених на ранніх термінах, можна вилікувати, і зберегти 100 % зір.
3. Частіше моргайте. Сидячи за комп’ютером ми моргаємо набагато рідше, ніж зазвичай. Від цього очне яблуко не змочується слізною рідиною і стає дуже сухим, що може призвести до такого небезпечного захворювання як “синдром сухого ока”.
4. Очам потрібна різноманітність. Наші очні м’язи, як і всі інші, потребують фізичних тренуваннях. Тому як можна частіше фокусуйте очі поперемінно на віддалених і близьких об’єктах.
5. Розслабляйтеся. Дуже проста вправа для розслаблення очей: прикрийте очі долонями, щоб світло не проникало крізь зімкнуті пальці і віки. Тепер протягом декількох хвилин вглядуйтесь в уявну лінію горизонту.
6. Уникайте ультрафіолету. Прямі сонячні промені можуть викликати подразнення очей. Ультрафіолетове випромінювання згубно діє на кришталик і на сітківку ока. Тому на сонце завжди носіть хороші (якісні!) сонячні окуляри.
7. Не забувайте про вітаміни! Дуже гарні для зору:
- Вітамін С (цитрусові, солодкий перець, ківі)
- Вітамін Е (мигдаль, авокадо)
- Вітамін А та його похідні (шпинат, селера)
- Цинк (яловичина, молочні продукти, печінка).
8. Цілюща волога. Очам, як і всьому організму, потрібна рідина. Тому, пийте якомога більше води і трав’яного чаю!