У звіті буде названо зброю, з якої збили «Боїнг». Відомство зазначає, що розслідування помітно просунулося, але остаточні висновки не може зробити через відсутність частини даних. «Комісія з розслідування досі чекає інформації від РФ щодо розташування „Бука“», — йдеться в прес-релізі.
Голова ж українських експертів, що розслідують цю жахливу трагедію, котра забрала життя 298 людей, Олександр Григорович Рувин абсолютно переконаний у причетності терористів самопроголошеної ДНР до знищення літака. Маючи беззаперечні докази злочину, він готувався представити відповідний акт представникам Нідерландів. Очевидно, ці документи були вкрай небезпечні для бойовиків, і тим, хто стоїть за ними, інакше чим можна пояснити аж два випадки замаху на життя Рувина.
А тим часом сім’ї 6-ти бортпровідників трагічного рейсу МН17 подали до суду на авіакомпанію «Малайзійські авіалінії», передає агентство Reuters. Сім’ї жертв авіакатастрофи вважають компанію винною в халатності та недотриманні умов договору, зокрема, вони переконані, що Malaysian Airlines при плануванні польоту проігнорувала тодішню екстремальну ситуацію в Україні. Про це оголосив юрист Балан Наїр, що представляє інтереси сімей 6-ти малазійських членів екіпажу, які стали першими, хто звернувся до суду із звинуваченнями про вину перевізника у трагедії. При цьому Наїр вважає, що авіакомпанія повинна була бути не менш обережною при виборі припустимого маршруту.
У «Малайзійських авіалініях» вже повідомили про неможливість пояснювати позов, так як ще не отримали його офіційний текст.
Родичі загиблих стверджують, що Malaysia Airlines не змогла забезпечити безпеку службовців у процесі польоту над зоною конфлікту. На його борту перебували 298 чоловік, всі загинули. Вони планують добитися виплати компенсацій.
Разом з тим розмір необхідних виплат не повідомляється. В позові зазначено, що авіаперевізник неадекватно оцінив вихідні ризики, що зумовило невиправданий ризик для пілотів і призвело до масових людських жертв.
Дещо раніше учільник австралійського штату Новий Південний Уельс Майкл Барнс визнав загибель людей внаслідок збиття Боїнга у небі над Донбасом частиною «грубого масового вбивства», ініційоване російською стороною. Керівник відомства також підкреслив, що «надзвичайно важливим є встановлення обставин трагедії», в результаті якої загинули 283 пасажири і 15 членів екіпажу.