Автомобільна економія: корисні поради, як знизити витрати пального

Який би не був економічний двигун — зменшення витрат пального залежить від водія. До того ж, автомобілі самі по собі вміють економити паливо.

Цим лише треба вміти користуватися, розповідає Антон Мірошніченко, викладач автошколи, інформують ”Вікна” з посиланням на 24tv.


В першу чергу, читати інструкцію по експлуатації автомобіля, а саме — розділ економічного водіння. У будь-якому авто, починаючи з 1980-х років, принципи економії на пальному незмінні. Найпростіший — сильно не тиснути на газ, а робити це плавно. Разом з тим, має бути стабільна швидкість руху.


Для економії


Експерт радить уникати частих перемикань передач. Перед світлофором бажано гальмувати двигуном — тобто обирати завчасно понижену передачу — так званий “примусовий холостий хід”.


”Наприклад, авто їде на 4 передачі зі швидкістю 60 км/год. Коли ми відпускаємо газ і не виключаємо передачу — електроніка вимикає подачу пального двигуна, котрий не споживає палива зовсім,” — зазначає Антон Мірошніченко.


За такою “технологією” у місті можна зекономити до одного літра палива. Особливо на спусках-підйомах. На спусках, каже Мірошніченко, вмикаєш другу чи третю передачу, відпускаєш газ і їдеш. При цьому знаєш, що на 100 кілометрах зекономив близько стакана пального.


У заторах


У заторах авто справді втрачає пальне. Аби хоч якось цьому запобігти, сучасні автомобілі оснащені системою “старт-стоп”. Більшість водіїв починають рушати в тянучці, натискаючи педаль газу. За словами Мірошніченка, це “надмірна потужність”. Автомобілі можуть рушити й на зчепленні. Але для таких маневрів потрібен досвід і тренування, оскільки є велика ймовірність, що авто заглохне.


Тиск в шинах


Вищий рівень тиску в шинах допомагає економити теж. Але мінус в тому, що водій за це “заплатить” більшим гальмівним шляхом. Недаремно автовиробники закладають норми допустимого тиску повітря в колесах. Якщо понижувати тиск в шинах — автомобіль краще гальмуватиме та краще “чіплятиметься” в поворотах. Але при цьому буде гірший розгін і палива витрачатиметься більше.


Якщо збільшити тиск у шинах — з одного боку авто їхатиме з меншими витратами палива. Але, як тільки розпочнеться дощ, машина буде “ковзати”.


Двигун


На витрати палива впливає також стан двигуна. Якщо двигун не розвиває необхідної потужності, йому важче автомобіль “тягти”. Відтак, водієві доводиться сильніше тиснути на газ. А це забирає знову ж таки більше палива, ніж зазвичай, тому “доглядати” за двигуном дуже важливо.


За фурою — позаду


Популярна порада — прилаштуватися на трасі за фурою, що допомагає зекономити на бензині. Однак це доволі небезпечно, адже слід тримати правильну дистанцію від машини попереду. Тобто, якщо фура загальмує, немає гарантії, що водій позаду встигне зупинитись теж. По суті, фура “розрізає” повітря і для авто позаду опір повітря менший, пояснює Мірошніченко. Зниження витрат палива відбувається не лише завдяки дії законів аеродинаміки, а й тому, що авто за фурою їде плавно і відносно на невеликій швидкості. Власне, 3-5% палива за рахунок цього економиться.


Правильне пальне


Дуже впливає на економію. Якщо в інструкції автомобіля написано заливати 95-ий в машину, то варто цього дотримуватися. Бо якщо в автомобіль, який їде на 95-му, заллємо 92-й, витрати пального будуть вищі на 10-15%. Тому для заощадження використовуйте пальне, яке зазначив автовиробник.