Головною “родзинкою” в даній розробці є не сам матеріал, тобто нитка, хоча вона, природньо, є міцнішою, ніж звичайна. Головне — технологія плетіння.
Джуліан Райт, співробітник Ексетерського університету, де власне і працюють над реалізацією проекту вибухостійких штор, розповідає: «Більшість матеріалів при розтягуванні стають тоншими. Але якщо взяти і обмотати шнур тонкою міцною ниткою, то коли ви смикнете за нього, він розшириться, а не зменшиться».
Цей ефект можна розглянути на екрані комп’ютера в реальному житті. Якщо таких ниточок буде тисячі, то вийде тканина, з якої вчені пропонують робити ці унікальні штори. За словами вчених, вони винайшли, точніше, сплели щит для тих, хто знаходиться у зоні ризику. При цьому з вигляду виріб нагадує звичайні домашні фіранки.
Звичайно ж головне у цих виробах функціональність, а естетика - на другому плані. А от якщо ви бажаєте мати на вікнах дійсно стильну прикрасу, раджу тут замовити римські штори в Києві, а саме в інтернет магазині red-cat.com.ua
Розробники наголошують, що такі штори можна повісити в зонах підвищеної небезпеки — в центрі міста, фінансових центрах, на військових об’єктах, у всіх місцях, що піддаються високому ризику вибухів і терактів.
Суперштор нещодавно пройшли перший тест на функціональність. На фотографіях видно, що відбувається з ними під час вибуху. Ударна хвиля проходить крізь матеріал, але уламки стін і осколки скла залишаються зовні.
Майк Слоан, співробітник Ексетерського університету так пояснює: «Під тиском вибухової хвилі кожна нитка відтворює потрібний ефект, у тканині відриваються пори, крізь які проходить повітря, але не можуть пройти осколки. Таким чином, частина вибухової хвилі проходить, не пошкоджуючи штори, а осколки не потрапляють в кімнату».
Виходить, що фіранки під тиском розтягуються, а потім як ні в чому не бувало стискаються.
Найнеобхідніші інструменти в лабораторії — спиці і нитки. Потрібно не просто обмотати одну нитку навколо іншого, важливо зробити це під правильним кутом, інакше вийде в найкращому разі гарний візерунок. Кожне поєднання в лабораторії перевіряють на міцність. Нова тканина навряд чи замінить кевлар, один з найміцніших матеріалів, зрештою і завдання у них різні.
Мета ауксетика (так називають тканину вчені) — в першу чергу пом’якшити наслідки вибуху, адже під час терактів сотні людей отримують поранення від осколків. Їх могли б затримати штори. До масової появи незвичайних фіранок ще кілька років, хоча замовлення творці новинки готові приймати хоч зараз як в заправском ательє.