Оригінальні будинки незмінно притягують творчих людей. Ось і австралійської архітектор Саймон Лоуз, глава дизайн-студії Anthill Constructions, побудував для відомого австралійського фотографа Маріан Дрю будинок в трубі. Досить незвичну з вигляду оселю назвали Drew House по імені замовниці.
Домінанта будинку - частина, виконана у вигляді труби. Тут розташована мінімалістична кухня, що плавно переходить в їдальню і вітальню. І завершує це приміщення ось таке досить оригінальне вікно. Конструкція, що нагадує пропелер або вентилятор, являє собою жалюзі своєрідної форми.
В більшості своїй такі оригінальні будинки не призначені для постійного проживання. Будинок Дрю не став винятком: це свого роду «дача» для відпочинку на лоні природи, благо місця навколо прекрасні – незайманий ліс та близькість до Великого Бар’єрного Рифу. Будинок абсолютно екологічний, виконаний виключно з дерева і матеріалів, придатних для вторинної переробки.
Крім того, він «дружній природі» – і не тільки тому, що відкрито їй з усіх боків, але й тому, що повністю енергонезалежним: працює на сонячних батареях, розрахований на пасивний обігрів і використовує дощову воду.
Оригінальні проекти будинків потребують особливих конструктивних решенй, що тягне за собою додаткові складності. Так, відсік у формі труби був виготовлений аж за 500 км від місця будівництва, в Брісбені. На місці були споруджені тераса і відсік зі спальнею, а так само переходи.
Інтер’єр труби гранично лаконічний, меблі займають мінімум місця, а м’яка тепла гамма повністю відповідає навколишнім краєвидом. Втім, повний відрив від цивілізації сім’ї Дрю не загрожує – над диваном висить цілком сучасний телевізор.
Рівний теплий клімат Австралії ідеально підходить для проектування відкритих будинків: багато будівель обходяться без додаткового утеплення та обігріву. Оскільки головне в заміському будинку – це природа, то вікна в будинку майже на всю стіну, благо відсутність сусідів дозволяє не закривати їх шторами.