Радіус дії Wi-Fi роутерів скоро збільшиться в 20 разів!

Максимальний радіус дії Wi-Fi-роутера на сьогоднішній день при сприятливих умовах його роботи становить близько 100 м. Для офісів і квартир цей показник цілком прийнятний, але якщо мова йде про місця великого скупчення людей на великих просторах (аеропорти, стадіони тощо), то його явно недостатньо.

https://www.lanet.ua/tariffs/iptv/

У таких випадках доводиться створювати розподілену мережу Wi-Fi роутерів або встановлювати на спеціальних опорах потужні (і, відповідно, зовсім «немалогабаритні») передавачі Wi-Fi-діапазону, що перекривають весь простір, який може знадобитися людям для бездротового доступу в Інтернет.

Але ось, схоже, прийшов час потужних компактних Wi-Fi-передавачів. Першою ластівкою цього процесу став передавач, розроблений американськими вченими на замовлення компанії Aereo, яка тепер є власником розробки.

Прототип нового «далекобійного» Wi-Fi-передавача (його назвали Starry) забезпечує широкосмуговий доступ в Інтернет на відстані 200 м. І на неї вже можна оформити попереднє замовлення. Втім, не варто поспішати, а трохи почекати до збільшення радіусу дії Starry до 2 км, яке обіцяють розробники найближчим часом.

Відомо, що Starry планує запустити бета-тестування в Бостоні влітку цього року. Окрім того, представники компанії вже подали заявки, щоб перевірити свої послуги в 15 містах, зокрема в Нью-Йорку (де компанія базується), Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Вашингтоні, і інших крупних американських мегаполісах.



Поки нема ні слова щодо того, скільки коштуватимуть послуги Starry. А ось Wi-Fi маршрутизатор точно буде пропонуватися за 350 $. У нього навіть ім’я особливе – Starry Station. Інакше – «зоряна станція».

Щодо технічних даних, то в ньому немає нічого особливого. Це маршрутизатор Wi-Fi 802.11 ac, що має 3,8-дюймовий сенсорний дисплей, який може показати інформацію про мережі, включаючи швидкість, підключені пристрої та багато іншого. Маршрутизатор також підтримує майбутній стандарт 802.15.