Зараз при виконанні завдання пожежогасіння, вогнеборці змушені використовувати стіни для орієнтації в просторі, повзти, переносячи важке обладнання, що може уповільнити процес порятунку.
Цей же “розумний” шолом забезпечує базове бачення геометрії інтер’єру, таким чином, пожежники можуть легко визначити своє оточення, а пошук жертв може бути виконаний точніше і швидше.
Основна мета цього проекту полягала в розробці можливості для носія пожежного шолома бачити і рухатися в умовах щільного диму без необхідності нести додаткове обладнання.
Зараз рятувальники часто носять багато незручного спорядження, поспішаючи врятувати майно, а головне - людські життя. Але дуже складно надіти внутрішній захист, протигаз, теплоізоляційний шолом, зовнішній кожух, інші необхідні протипожежні аксесуари всього за 90 секунд, а саме такі зараз загально признані світові нормативи.
До речі, одяг вироблений з склотканини - відмінний вогнезахист. На сайті http://iter.org.ua/ компанії “ООО ИТЕР” ви можете ознайомитись детальніше з цим матеріалом, його різновидами, застосуванням.
Пожежний шолом C-Thru Smoke Diving Helmet є баченням протипожежного обладнання майбутнього. Замість того щоб використовувати рукописні карти і вербальну інформацію, пожежники можуть використовувати цей шолом для навігації усередині і зовні будівлі. Їм не доведеться повзти по підлозі або триматися стін, щоб знаходити жертв, вони будуть просто йти або бігти до жертв.
Палаюча будівля – це досить шумне місце. Пожежні слухають потенційні звуки руйнуються перекриттів і дверних прорізів. Але ці звуки змішуються зі звуками спілкування пожежної команди. Система виборчого шумозаглушення цього шолома заглушує навколишні звуки, посилює голоси постраждалих і потенційні звуки перекриттів в стані руйнування, забезпечуючи більш чіткий зв’язок.
З пожежним шоломом C-Thru Smoke Diving Helmet головному пожежного бригади немає необхідності будувати здогади і писати звіти, так як йде одночасний запис. Це сприяє поліпшенню подальших рятувальних операцій, правильній оцінці якості роботи і стає кроком до запобігання майбутніх пожеж.