Дрова під маркою «євро». Чи вигідно опалювати будинок паливними брикетами?

Останнім часом все більше компаній пропонують дачникам і заміським жителям так звані євродрова – паливні брикети, що герметично упаковані в закриті поліетиленові пакети. Вартість їх дещо вища, ніж у звичайних дров, але, може бути, це компенсується їх перевагами?

Деревні брикети отримують шляхом пресування тирси, деревного пилу та інших відходів деревообробки на спеціальному обладнанні. До речі, спеціалісти радять використовувати аеродинамічні сушарки тирси від press-udarnyi.com.ua/, оскільки вони характеризуються не тільки високою продуктивністю, а й низьким рівнем енергоспоживання.

При виробництві євродров не використовується клей: в якості сполучної речовини виступає лігнін, що міститься в самій деревині. Пресування відбувається при високому тиску і температурі, внаслідок чого в сировині знищуються всі бактерії, гриби та шкідливі комахи. У підсумку виходить паливо з відносною вологістю 5-12%.

Існують відмінності в технологіях виробництва і стандартах форми паливних брикетів. Найбільш поширені брикети, виконані у вигляді простих «цеглинок». Вони найдовше горять і найбільш компактні в укладанні. Проміжний варіант – «поліно» традиційної циліндричної форми. І нарешті, бруски восьмикутного перерізу з отвором в середині, схожі на обрізки олівців без грифеля, славляться максимальною тепловіддачею протягом короткого часу (оскільки мають «внутрішню тягу»). Останні краще інших підходять для камінів і банних печей.

Найголовніша перевага євродров в тому, що вони завжди сухі. Вологих брикетів не буває – недосушену тирсу просто неможливо спресувати. А щоб вже готові євродрова не набирали вологу і не розсипалися в процесі зберігання, їх герметично упаковують в плівку по 4-15 штук.

Звичайно, чудес чекати не варто: що ідеально сухі дрова, що брикети з деревних відходів дають приблизно однакову кількість тепла на одиницю маси. Справа тільки в тому, що дров, висушених до вологості близько 10%, у продажу практично не буває. Купуючи тонну березових полін (а свіжозрубана деревина може мати вологість 25-50% і навіть більше), ви маєте шанс заплатити за 250-500 кг води в її складі.

Мало того що ви витратите зайві гроші, всю цю воду ще треба випарувати, перш ніж дрова загоряться! Причому це тепло безпосередньо відніметься від опалення вашого будинку. У підсумку евродрова дійсно можуть виявитися значно вигіднішими звичайних (точні цифри залежать від цін у вашому регіоні). При розрахунках можна приблизно виходити зі співвідношення: 1 тонна брикетів по ефективності відповідає 5 м 3 звичайних колотих дров. Крім того, «цеглинки» займають менше місця при зберіганні, ніж поліна, і їх легше переносити (не забувайте, скільки води ви перетягуєте даремно!).

Ще одна перевага – евродрова (особливо «цеглинки») за рахунок своєї щільної структури горять в середньому в 2-3 рази довше простих полін. Правда, це час багато в чому залежить від конструкції опалювального приладу.