У той же час “вартість” українських IT-фахівців залишається дуже конкурентною на світовому ринку. За даними дослідження аналітиків зазначеної вище агенції, середня річна заробітна плата українських IT-фахівців складає “всього” приблизно 30 000 доларів.
У той же час, їхні колеги з США отримують 90, Австралії - 77, Великобританії - 69, ПАР - 43 тисячі доларів США в рік. Хоча, як бачимо з наведеного нижче графіку індійські, тайландські, і навіть китайські “айтішніки” отримують в окремих випадках набагато менше.
На цьому фоні, як би не було це прикро і соромно, кричуще убого виглядає показник средньої зарплати в Україні 2016, яка в деяких регіонах ледь дотягує показника в 3000 гривень. Так і хочеться відверто подивитися у очі деяким нашим депутатам, урядовцям, і іншим можновладцям, і спитатися на рахунок передвиборчих і інших обіцянок.
Втім, це вже інша тема, вернімося до приємнішого. Зараз в Україні працюють понад 1000 IT-компаній. Свої філії в Україні мають світові лідери з виробництва програмного забезпечення – EPAM, Luxoft, Global Logic, які одними з перших оцінили переваги роботи в розвиненому українському IT-секторі. Серед найбільш успішних українських стартапів — Grammarly, Depositphotos, Readle, Terrasoft, Petcube, StarWind, Paymentwall, Augmented Pixels, Jelastic.
Обсяг українського експорту програмного забезпечення і ІТ-послуг станом на 2015 рік досягнув позначки 2,5 мільярдів доларів США, а в загальній структурі екпорту України це становить у процентному співвідношенні 4%.
Варто зазначити, що експорт IT-продуктів з України постійно зростає: останні 10 років це зростання відмічалось на рівні 30%, і якщо дана тенденція буде продовжуватись то до 2020 року, ми досягнемо показника 10 мільярдів доларів США. До речі, ринок США є найбільшим споживачем української IT-продукції. Саме в США поставляється близько 80% від загального обсягу експорту українських продуктів у сфері програмного забезпечення.