Прощай, шевелюра? Причина випадіння волосся

Якщо лисіє мужчина, для нього це не дуже приємно, але, все ж, не так вже й страшно. А ось якщо волосся почала втрачати жінка, вона сприймає це як справжню катастрофу. В чому причина того, що шевелюра зникає в прискореному темпі? Чи можна зупинити цей процес?

Щодня людина втрачає до сотні волосин. Коли хворіє або відчуває стрес, вони можуть випадати набагато більш інтенсивно. Але при цьому на їх місці виростають нові, так що все залишається в нормі. Але випадання волосся буває і патологічним – в цьому випадку нові волосинки не відростають, а на голові з’являються лисі ділянки. Це явище носить назву алопеція, і зарадити їй можна скориставшись послугою трансплантація волосся у жінок, що надає Hairtransplant в Гамбурзі (Німеччина). Втім, важливо знати чому це, все ж таки, стається.


Найпоширеніші причини облисіння

- ендокринні порушення – дисфункція щитовидної залози, полікістоз яєчників, розростання кори надниркових залоз;

- грибкові захворювання;

- прийом деяких гормональних препаратів, антикоагулянтів, протипухлинних препаратів, інтерферону;

- дефіцит заліза або цинку в харчуванні;

- стреси;

- отруєння важкими металами.


Гормональний дисбаланс

Одна з головних причин облисіння – гормональний дисбаланс, коли рівновага між чоловічими гормонами андрогенами і жіночими естрогенами порушується на користь перших. Андрогени специфічно впливають на волосся, через що останні стоншуються і починають випадати, утворюючи залисини в лобовій зоні голови. З часом алопеція прогресує, і облисіння поширюється до тім’яної зони.

Існує відомий міф про те, що лисі чоловіки суперсексуальні: мовляв, раз у них багато андрогенів, то і рівень “мужності” повинен зашкалювати. Але насправді зв’язку з потенцією гормональне випадання волосся не має. А якщо мова йде про підвищений вміст андрогенів у жінок, то про сексуальність говорити не доводиться тим більше.

Нерідко зустрічається і так звана вогнищева алопеція. У цьому випадку волосся випадають осередками на окремих ділянках голови, а буває, що і на бровах, в області бороди. Всі осередки мають строго круглу або овальну форму. На жаль, з часом ці ділянки тільки збільшуються в розмірах. Волосся, що ростуть поруч з цією проблемною зоною, поступово стоншуються, а потім теж починають випадати.

Втім, втративши шевелюру, не варто втрачати надію. При будь-якій алопеції порушується лише ріст волосся, а фолікули, звідки яким власне волосся росте, залишаються неушкодженими. Існують засоби, спрямовані на те, щоб посилити приплив крові до фолікули, таким чином стимулюючи його перехід з фази спокою у фазу росту. При андрогенній алопеції застосування ліків ефективне в половині випадків. Як правило, волосся відновлюють свій ріст через 10-12 місяців після використання спеціальних засобів.

При осередкової алопеції волосяний покрив в уражених ділянках відновлюється без допомоги препаратів, але за умови, що лікується основна причина.