Чистка і інші необхідні заходи по догляду за ноутбуком

Будь-яка побутова техніка, а особливо, така делікатна, як ноутбук потребує акуратного і регулярного догляду. Щоб продовжити термін експлуатації цього потрібного в повсякденному нашому житті гаджета, треба дотримуватися кількох нескладних правил.

Якісна і регулярна чистка ноутбука є запорукою стабільної роботи вашого гаджету на довгі роки. І довірити цю важливу справу потрібно професіоналам, а саме - досвідченим спеціалістам компанії RNS.

Ноутбук дуже не любить вологи, тому зберігати його у вологих приміщеннях не рекомендується. Також він боїться перегріву, тому не варто залишати пристрій на сонці. При експлуатації не можна тримати його на м’якій поверхні, щоб не перекривати вільний доступ повітря до вентилятора. Краще всього придбати для нього спеціальну стійку підставку, яку можна поставити на диван або на коліна.

Для очищення корпусу треба використовувати спеціальні вологі серветки для оргтехніки з нетканого матеріалу або мікрофібри. Спеціальні серветки існують і для протирання екрану, але краще ними не зловживати, а обмежуватися сухим прибиранням. Що стосується клавіатури, то її можна протирати вологими серветками, а щілини між клавіш очистити за допомогою ватних паличок, змочених у спирті або горілці, але добре віджатих. Якщо ж ви раптом випадково пролили чай, каву або сік на ноутбук, негайно вимкніть його з мережі і несіть до комп’ютерного майстра. Він допоможе очистити його зсередини від солодкої рідини.

Якщо ви виносили ноутбук на мороз, то у приміщенні не треба відразу ж включати його. Він повинен постояти хоча б півгодини в теплі, поки його температура не вирівняється з температурою в приміщенні.

Ноутбук дуже боїться пилюки, вона може набитися всередину корпусу і, намотавшись на вентилятор, вивести його з ладу. Так що приміщення, де ви працюєте з комп’ютером, треба ретельно пилососити. З цієї ж причини не варто тримати ноутбук на килимі, ставити на вовняну ковдру. Не треба розташовувати ноутбук поблизу джерел сильного електромагнітного випромінювання. Хоча сучасні моделі мають захист від магнітних полів, це все одно може їм зашкодити.

Намагайтеся при перевезенні ноутбука не піддавати його трясці, а якщо ви і упустили його, то, не включаючи в мережу, віднесіть в майстерню. Нехай професіонал спочатку оцінить, наскільки він постраждав при падінні.

Для перенесення ноутбука краще всього придбати спеціальну сумку, яка захистить його від забруднення, від подряпин на корпусі, холоду, і вологи. Але все ж треба розуміти, що ваш комп’ютер набагато більш вразливий, ніж стаціонарний, тому, щоб не втратити інформацію, раджу частіше копіювати файли, якими ви дорожите, на виносний диск або флеш-карту.