Легендарний український “кукурузник” потрапив до Книги рекордів Гіннеса

Днями вітчизняний літак АН-2 "кукурузник" потрапив до книги рекордів Гіннеса, як єдиний у світі літак, чиє виробництво не припиняється вже понад 60 років. Така довговічність визначається відмінними можливостями і характеристиками літака в своєму класі. За весь час було виготовлено понад 18 тисяч цих літаків.

Високі адаптивні можливості планера дозволили розробити велику кількість різних варіантів літака АН-2. Крім базових транспортного і сільськогосподарського варіантів існують також гідролітаки на поплавцях, пасажирські версії, літаки медичної допомоги, наукові лабораторії, літаки для гасіння лісових пожеж, легкі військово-транспортні варіанти для перевезення вантажів й тренування парашутистів. Всього більше двадцяти модифікацій. В якості експерименту на базі АН-2 був навіть виготовлений екраноплан.

АН-2 особливо широко використовувався в СРСР для перевезення вантажів і пасажирів на авіалініях місцевого значення. Часто це були польоти між обласними та районними центрами і навіть між селами.

Виняткова простота і невибагливість в експлуатації, висока надійність, відмінні злітно-посадочні характеристики, що дозволяють використовувати АН-2 з непідготовлених майданчиків малого розміру, зробили його незамінним при використанні у малоосвоєних районах Заполяр’я, Середньої Азії та Сибіру. Там він застосовувався практично повсюдно.

Проект легкого багатоцільового літака вантажопідйомністю 1000-1500 кг, який міг би застосовуватися як транспортний у важкодоступних районах країни, а також у сільському господарстві та військово-транспортної авіації був запропонований О. К. Антоновим, майбутнім головним конструктором КБ з однойменною назвою, ще в 1940 році.

Проте, тоді, в передвоєнні роки, акцент ставився на створенні бойових літаків (або транспортних для виконання військових завдань) і проект Антонова був відхилений через досить малу швидкість польоту (не більше 300 км/год).

Роботи були продовжені наприкінці 1945 року і вже 31 серпня 1947 року літак, що отримав надалі назву Антонов-2 (Ан-2) здійснив перший політ з аеродрому авіазаводу ім. Чкалова в Новосибірську. Це був сільськогосподарський варіант літака, але надалі кількість випущених варіантів значно збільшилася.

Повним ходом виробництво літака АН-2 почалось після 1953 року (смерть В. В. Сталіна і прихід до влади Н.С. Хрущова, який особливо симпатизував цьому літаку в плані його можливостей по роботі в сільському господарстві). Літак серійно випускався на заводі № 437 в Києві. Пізніше у підмосковному місті Долгопрудне.

Однак, найбільша кількість біпланів АН-2 було випущено в Польщі, а саме 11915 екземплярів, з яких 10440 було поставлено в СРСР.

Бажаєте бути в курсі усіх найсвіжіших і найважливіших новин України? Ласкаво просимо на популярний новинний портал 24tv, саме тут ви знайдете об”єктивну оперативну інформацію з перших вуст.