Харків. Будинок з химерами

Для більшості українців «Будинок з химерами» асоціюється з відомим особняком на Банковій в Києві. Але не для жителів Харкова. У них є свій будинок з химерами. Нехай він не такий популярний серед туристів, і химер на ньому менше, але цей будинок не менш цікавий.

На нашому сайті ви знайдете найповнішу інформацію про місто Харків, з найсвіжішими анонсами подій, довідником фірм і інших організацій, оголошеннями, фотогалереями, тощо

Даний будинок було побудовано в 1912-1914 рр. по вул. Чернишевській 79. Проект будинку в стилі модерн з домішкою англійської неоготики був розроблений Володимиром Покровським і Петром Величко для жіночої гімназії сестер Покровських (архітектор Покровський був їхнім братом). До речі, у 1910 р. у дворі майбутньої гімназії був проведений перший офіційний футбольний матч у Харкові.



За радянських часів будівлю займала 62-я школа, яку в 1960-х змінила школа робочої молоді. До 1970-му будинок сильно занепав, був визнаний аварійним і близько 15 років стояв занедбаним. На щастя, будинок був переданий театральному факультету Харківського університету мистецтв, і в його відновленні взяли активну участь студенти.

Будинок прикрашають кілька чудових химер: птахи, вовки, мавпи з людським тілом, які деяким нагадують Голлума, персонажа з толкієновської серії «Володар кілець». До речі, мавпі студенти час від часу фарбують нігті на ногах.




На першому поверсі є скульптури самих архітекторів — П. Величко (скульптура молодої людини) і Покровського (скульптура літньої людини з книгою).




За сто років будинок з химерами обріс безліччю легенд. Студенти-театрали досі запевняють, що бачать в аудиторіях примар. Найвідоміша з легенд будинку з химерами – історія про білу даму, причому інтерпретацій у неї кілька, а силует жінки в білому студенти «бачать» регулярно.

За однією з легенд, одна з гімназисток повісилася у цьому будинку, усвідомивши який страшний гріх вона зробила, позбувшись від дитини, яку носила під серцем. Тепер її душа не знає спокою і постійно повертається в будинок, де сталася трагедія. Деякі студенти стверджують, що бачили два привиди і навіть чули плач дитини.

До речі, по романтичності і таємничості харківський «будинок з химерами» цілком може змагатися зі старовинними англійськими замками.