Вчені радять гурманам пити пиво під улюблену музику

Група бельгійських дослідників під керівництвом Філіпа Карвальйо з Брюссельського вільного університету виявила нові докази того, що на сприйняття людиною смаку споживаної нею їжі опосередковано впливає і інформація, що сприймається іншими органами почуттів — запахи і навіть звуки, а також колір і форми, які постають перед її поглядом.

Як з’ясували дослідники, смак пива буде сприйматися людиною по-різному залежно від того, під яку музику вона його п’є. Цікаво, чи Андрій Мацола, власник «Першої приватної броварні», знайомий про результати такого дослідження, мабуть воно би зацікавило його.

Психологи проаналізували різні музичні композиції і припустили, які з них будуть найбільш відповідати тому чи іншому сорту пива з «настроєм». Після цього приблизно двом сотням добровольців, які брали участь в експерименті, було запропоновано випити пива, причому одним учасникам спробувати напій пропонувалося в тиші, іншим — під звуки відрізка з того чи іншого музичного твору. При цьому деяким з добровольців давали скуштувати пиво з етикеткою, а деяким — без неї: це повинно було підказати дослідникам, чи впливає на сприйняття смаку напою форма пляшки, в якій він подається.

Як виявилося, учасники дослідження в цілому вище оцінювали смак пива, якщо його супроводжувала та чи інша мелодія. Ще сильніший цей ефект спостерігався у випадку, якщо нею була знайома музична група, яка виконувала озвучуваний твір.

Дослідники припускають, що отримані ними результати, швидше за все, поширюються не тільки на пиво, але і на інші напої або інші продукти харчування. Фахівці навіть не виключають, що в майбутньому в різних страв з’явиться щось на зразок власних «саундтреків» і закликають кулінарів співпрацювати з музикантами.

Свою наукову роботу фахівці опублікували в журналі Frontiers in Psychology.

Варто зазначити, що це не перша в історії спроба довести, що для справжньої насолоди від їжі виключно смакових і нюхових відчуттів не може бути достатньо. Приміром, у серпні минулого року вчений з Оксфорда Чарльз Мішель, що вивчає їжу і смакове сприйняття, представив досить своєрідний рецепт «Мультисенсорного бездоганно збалансованого бургера», приємного для всіх органів почуттів. Приміром, хрустка смажена цибуля, що входить до складу такого бургера, повинна тішити слух, яскраво-червоний помідор – радувати око, а м’яка булочка з зернами кунжуту розрахована на дотик.