Для всієї Вірменії монастир Хор Вірап — знакове історичне місце, адже саме тут у 301 році правитель країни прийняв християнську віру, зробивши її згодом державною релігією. Сьогодні в Хор Вірапі можна відвідати церкву Пресвятої Богородиці, спуститися в підземну в’язницю, де був увязнений святий Григорій Просвітитель, помилуватися на світліючу в блакитному серпанку величну прекрасну вершину Арарату.
Історія Хор Вірапа (який раніше був не монастирем, а державною в’язницею) сходить до 180 р. до н. е.., коли вірменський цар Арташес I заснував столицю держави, місто Арташат. Надалі столиця перемістилася в Двін, а Хор Вірап залишився місцем ув’язнення державних злочинців. Одним з них став найближчий сподвижник царя Трдата III Григорій, котрий сповідував християнство і відмовився за наказом царя звернутися в язичництво.
Григорій провів близько 15 років в ув’язненні в глибокій ямі Хор Вірапа, однак дивним чином зберіг життя. Про неймовірну живучість Григорія стало відомо Трдату, а тут як раз невідома хвороба стала загрожувати життю царя. Святий був привезений в палац і оголосив, що всі біди — від поклоніння язичницьким богам. Звернувшись в християнство, цар зцілився, звільнив Григорія, відтепер нареченого титулом Просвітитель, і зробив його державним радником. І так в 301 році Вірменія стала християнською — першою країною, що прийняла цю релігію на державному рівні.
Розташований біля підніжжя Арарату монастир чудовий сам по собі — його строгий вигляд класичної вірменської архітектури чудово відтіняє захоплюючим краєвидом гірського ланцюга і широкою рівниною, що тягнеться навколо монастирської скелі. Стіни, що оточують монастир, були побудовані в 17 столітті; з цього ж часу веде відлік історія чернечої братії.
На території Хор Вірапа першим ділом варто оглянути історичну в’язницю, розташовану всередині каплиці святого Григорія Просвітителя. Вниз можна спуститися по металевій драбині, глибина темниці — близько 6 метрів, ширина — близько 4,5 метрів.
Річниця визволення святого Григорія Просвітителя наголошується в кафедральному соборі Єревана, а на Новий рік туди доставляється вогонь, запалений саме в монастирі Хор Вірап.
На сайті https://hotelsilachi.am ви знайдете детальну інформацію про один з кращих готелей Єревану Silachi. Саме тут для вас бездоганний комфорт, сервіс на рівні кращих міжнародних стандартів, а також неперевершена національна вірменська кухня.