Нові електронні контактні лінзи дозволять реалізувати функції доповненої реальності

Незважаючи на масштабну і агресивну рекламну компанію, "розумні окуляри" типу Google Glass так і не здійснили успішний "зліт" на ринку. Однак, це зовсім не означає, що інші форми реалізації функцій доповненої реальності так само не мають право на життя. І однією з таких форм є електронні контактні лінзи, розроблені австралійськими вченими.

На поверхні цих лінз можуть бути виготовлені мініатюрні дисплеї і інтегровані датчики, що здатні будуть контролювати деякі параметри життєдіяльності організму людини.

Дана розробка базується на результатах попередніх досліджень вчених з Інституту перспективних технологій (Future Industries Institute, FI) Південно-Австралійського університету (University of South Australia), які досягли успіхів у розробці технологій виробництва надтонкої струмопровідної плівки. Це світловідбиваюче покриття спочатку призначалося для виробництва скла автомобілів і “розумних” вікон, які здатні регулювати потік світла, що потрапляє всередину приміщення. І тепер дослідники розширили область застосування своєї розробки функціями доповненої реальності і біомедицини.

“Ми з самого початку знали, що у нашої технології нанесення тонкоплівкових покриттів є безліч областей застосування, а тепер ми зробили наступний крок, показавши, що ми можемо виготовити біологічно сумісні струмопровідні полімери, структурувати їх на нанорозмірному рівні і виростити їх на будь-якій поверхні, наприклад, на поверхні контактної лінзи” - розповідає Дрю Еванс (Drew Evans), професор з інституту FI.

Основу контактної лінзи становить досить звичайний гідратований гідрогель, на поверхні якого за допомогою плазмової обробки були створені активні області з підвищеною “липкістю”. На ці області було нанесено полімер PEDOT зі спеціальними добавками, які збільшили його електричну провідність але не порушили біологічної сумісності цього матеріалу. У результаті вчені отримали контактну лінзу зі складним малюнком із струмопровідних доріжок на її поверхні. І цей малюнок може стати основою свого роду “друкованої плати”, на якій буде зібрано будь-прозорий електронний пристрій, мікроскопічний дисплей, датчики різних типів або пристрою контролю здоров’я, реєструють наявність певних біомаркерів.

“Рідини, які присутні на поверхні ока, містять біомаркери, які вказують на стан здоров’я людини. У найближчому майбутньому ми збираємося розробити і виготовити контактні лінзи, що мають датчики різних типів” - розповідає Дрю Еванс, - “Але для цього нам доведеться вирішити ряд побічних, але не менш складних проблем, пов’язаних із забезпеченням цих датчиків енергією, попередньою обробкою сигналів, з необхідністю бездротової передачі або локального відображення одержуваної інформації”.

Одним з найбільш ефективних засобів у боротьбі з віковою дальнозоркістю експерти вважають мультифокальні контактні линзи, а замовити їх ви можете на сайті glazok.net.ua.