Інцидент стався у Водному центрі ім. Марії Ленк, в басейні для стрибків у воду. В день, коли глядачі побачили зелену воду, тут у стрибках у воду з 10 метрів змагалися жінки.
Американський стрибун у воду Девід Боуден, який завоював у понеділок срібну медаль, пожартував, що в басейні почався День Святого Патріка. Його колега з Британії Том Дейл опублікував у мікроблозі фотографію, на якій видно нормальний і позеленілий басейни в олімпійському спорткомплексі. «Эммммм... Що сталося?!», — написав він під фотографією.
Деякі користувачі з гумором сприйняли цей факт: «Може бути, вона буде мінятися щодня. Вода олімпійських кольорів. Наступний жовтий?», «Схоже, там плавав Шрек», «Хтось прийняв занадто багато вітамінів», «Виглядає, наче хтось зробив пі-пі в басейн», «В цьому басейні ростуть якісь мегаводорості. Сподіваюся, вам сподобається стрибати в салат».
Інші жахнулися, вирішивши, що справа просто у відсутності належного догляду за басейном: «Він виглядає брудним», «Потрібно більше хлору?», «Вам потрібно обробити басейн альгецидом (препаратом для боротьби з водоростями. — Прим.)». А спеціалісти, до речі, радять у таких випадках застосувати технологію промисловий осмос з використанням комплексу мембранної фільтрації «АЙСБЕРГ».
Ще одна частина передплатників звернула увагу, що крім зеленого басейну на фотографії спортсмена помітні порожні трибуни. Ця частина користувачів більше обурилася саме цим фактом.
Деякі намагалися пояснити феномен позеленілого басейну з допомогою хімії: «Нічого небезпечного і страшного в цій зелені немає. Просто у воді занадто багато фосфатів, є навіть речовина під назвою „phos-free“, так як місце досить багатолюдне», «Це, швидше, поганий баланс РН і хлору в поєднанні з тим, що басейн знаходиться під сонцем». Також користувачі соцмереж припустили, що в басейні могла зламатися система очищення води, що призвело до швидкого розмноження водоростей.
Зрештою, організатори повідомили, що нічого критичного не сталося: просто “впав рівень лужності (алкалітета) басейну”, відповідно зріс рівень кислотності, що призвело до інтенсивного росту мікроскопічних водоростей. І щоб повернути кислотно-лужний баланс в норму, працівники почали чаклувати з різними реактивами, зокрема з хлоркою.