Незвичайний музей-краплина, який виробляє енергію

В австрійському місті Грац є власний музей ультрасучасного мистецтва, побудований за проектом Пітера Кука і Коліна Фурньє. Kunsthaus Graz - архітектурна пам'ятка міста, яка служить своєрідним мостом між історією і сучасністю.

Прозвана місцевим жителям як “Доброзичливий Чужинець”, будова у формі якоїсь фантастичної гігантської краплини приховує за своїми стінами багаті колекції сучасного мистецтва, дизайну, інноваційних технологій, нових засобів масових комунікація, фільмів і фотознімків. Будівля виглядає зовсім незвично і футуристично.

Органічний дах споруди виконано з 1,288 напівпрозорих акрилових скляних панелей з вбудованими фотогальванічними елементами, що виробляють електроенергію. 

Розташований на західному березі Річки Мур в історичному центрі арт-музей Граца відкрив свої двері перед відвідувачами ще в 2003 році. Його відкриття було приурочено до заходів на честь визнання Граца столицею європейської культури. І не можна не відзначити, що подібна єдина у своєму роді будівля швидко стала міською визначною пам’яткою. Монументальний музей площею 27 000 квадратних футів був спочатку спроектований для демонстрацій, виставок сучасного мистецтва, нових показів ЗМІ та інших подібних заходів.

Виставковий центр Kunsthaus Graz, що своїм зовнішнім виглядом виходить далеко за рамки стандартних уявлень про архітектуру картинних галерей, покритий тисячами напівпрозорих акрилових скляних панелей, які формують “Фасад BIX” (комбінація слів “Big” (великі) і “pixels” (пікселі).

Розроблений Берлінською дизайнерською фірмою «realities:united», цей фасад являє собою гігантський екран — під скляні панелі вмонтовані індивідуальні джерела світла, які керуються комп’ютером. А засклена зовнішня оболонка відіграє ще більш важливу роль, вона виробляє електроенергію завдяки інтегрованим фотогальванічним елементам.