Між тим, вибрати свіже, а отже і безпечне м’ясо або рибу буває досить складно: для цього потрібно знати цілий ряд ознак, мати гарний нюх. Та й хитрощі, використовувані недобросовісними продавцями, часом просто не дозволяють вірно ідентифікувати стан продуктів.
Дотримання належної якості харчових продуктів - обов’язок кожного добросовісного підприємця, а запровадження системи ISO 22000:2015 HACCP, про яку можна дізнатися тут http://www.iso-standart.org/iso/22000-2005/ є гарантією високої репутації і довіри як з боку споживачів, так і ділових партнерів. Втім, дрібні приватники, що торгують в м’ясних павільйонах на ринку, до цих всіх систем контролю якості зазвичай ніякого відношення не мають. Як же бути?
Допомогти у виборі свіжих і якісних продуктів покликаний оригінальний пристрій, сконструйований фахівцями литовської ARS Lab спільно з вченими Каунаського Університету технологій.
Компактний прилад Peres наділений чотирма типами датчиків, що реагують на температуру, вологість, наявність аміачних сполук та здатних вловлювати цілий набір — більше сотні, летких органічних речовин. Фактично, Peres виконує роль «електронного носа», здатного провести швидкий аналіз продукту і допомогти у виборі найсвіжішого, навіть якщо господиня зовсім недосвідчена в цих питаннях.
Для своєї роботи прилад потребує Bluetooth з’єднання зі смартфоном або планшетом, на якому попередньо встановлено однойменний додаток. Власне, на планшет або смартфон і передається інформація з датчиків. Після чого вона обробляється і користувач отримує результат.
Використання Peres максимально спрощено: достатньо піднести девайс до поверхні шматка м’яса або риби, натиснути кнопку на ньому — і через кілька секунд можна побачити результат перевірки на екрані смартфона в додатку. Згідно анонсу, компактний «електронний ніс» від литовських розробників є першим подібним пристроєм у світі, що дозволяє визначати якість м’яса і риби без безпосереднього контакту з ними і — потенційно, оберігає цим від харчових отруєнь.
Однак купити аналізатор якості харчових продуктів найближчим часом не вийде: пристрій лише готується до серійного виробництва, а на ресурсі Indiegogo проводиться збір коштів для цього, з можливістю попереднього замовлення. За обіцянкою розробників, перші покупці, що оформили заявку на Indiegogo, зможуть отримати свій Peres вже у вересні поточного року. Прилад обійдеться їм в $120 за примірник. В подальшому, при вступі у вільний продаж, ціна аналізатора складе вже $150.