Професор - світова знаменитість: він очолює відділення анатомії і клітинної біології Колумбійського університету в Нью-Йорку, вважається одним з батьків нової дисципліни - нейрогастроентерології і займається пошуками нових методик вивчення людини, пише видання La Stampa.
Доказами теорії служать певні розлади і хвороби такі як, наприклад, тривожний стан, депресія, виразка, розлад кишечника, хвороба Паркінсона. Вони дають про себе знати як у черепній коробці, так і в кишечнику. Хто не знайомий з тим, як смокче під ложечкою в шлунку, коли треба здавати екзамен? Або ж дивна біль в животі, як тільки ви починаєте нервувати?
Якщо містиками, а слідом за ними і рештою, завжди підкреслювалася опозиція “мозок - тіло”, то Гершон спростовує всіх, стверджуючи дивну річ: головний і “кишковий” мозок є автономними одиницями, проте знаходяться в постійному контакті.
Через десятиліття після виходу в світ популярного твору “Другий мозок” американський учений підтверджує припущення, що нервова система кишечника - це не тупе скупчення вузлів і тканин, що виконують команди центральної нервової системи, як свідчить стара медична доктрина, а унікальна мережа, здатна здійснювати складні процеси самостійно.
Примітно, що кишечник продовжує функціонувати, навіть коли відсутній зв’язок з головним і спинним мозком. Мозок “номер 2” самостійно вирішує всі аспекти травлення на всьому протязі шлунково-кишкового тракту - від стравоходу до кишечника і прямої кишки. При цьому використовуються ті ж інструменти, що і “благородним” мозком: цілою павутиною нейронних ланцюжків, нейропередатчиків і протеїнів.
Еволюція свідчить про своєю проникливість: замість того, щоб змушувати голову жорстоко напружуватися роботою мільйонів нервових клітин для зв’язку з віддаленою ділянкою організму, вона вважає за краще передоручити управління центру, розташованому в контрольованих зонах.
І так само, як і мозок “номер 1”, другий мозок, стверджує Гершон, це великий банк даних, в якому мільйони років експериментів зберегли численні поведінкові програми, готові почати діяти в залежності від ситуації, іншими словами, травлення: чи то йдеться про тривіальну булочку, чи про повноцінну ситну вечерю, або ж про сувору дієту. Кишковий мозок завжди знає, як реагувати, активізуючи правильні ензими і отримуючи поживні речовини для кращого живлення організму.
Секретною зброєю шлунка для роботи “на підвищених обертах” є добре відомий нейропередатчик, серотонін. Абсолютно несподівано з’ясувалося, що майже весь серотонін, 95%, концентрується в кишечнику, де діє з максимальною ефективністю. Травний процес починається лише тоді, коли спеціальні клітини (ентерохромафін) всмоктують його в стінки кишечника, який реагує завдяки семи рецепторам і передає наказ нервовим клітинам вивільняти ензими і змушувати їх циркулювати.
Відновити нормальну мікрофлору кишечника, і тим самим запобігти болям в животі допоможе препарат Ентерожерміна, детальніше про цей ефективний засіб дізнайтесь на сайті enterogermina.ua