Миш’як, леза, віск, лазер: Еволюція епіляції

З найдавніших часів жіноче тіло завжди було предметом жадання і захоплення. Звичайно, канони краси змінювалися, а разом з ними — мода на епіляцію.

Зараз видалення волосся — справа майже безболісна і навіть звична як серед жінок, так і серед чоловіків. Звичайно ж, епіляція як і будь-яка інша косметична процедура, потребує професійного підходу, і якщо ви шукаєте у Львові хороший салон, раджу тут lazer-beauty.com.ua/ua/lviv/ ознайомитись з послугами лазерної епіляції від мережі Lazer Beauty.

Оголені тіла без єдиного зайвого волосся перестали викликати подив і захват, а стали цілком природними. Але так було не завжди. Раніше існували такі звичаї, і процедури, про які неможливо думати без здригання! Ось невеличкий історичний екскурс.


Стародавній світ: небезпечна епіляція

Завдяки культурній спадщині простежити тенденцію по видаленню волосся з тіла зовсім нескладно. Єгиптяни, наприклад, видаляли волосся з усього тіла, а їх способи епіляції були по‑справжньому жахливими: жителі країни пірамід вдавалися до допомоги миш’яку і негашеного вапна.

Чи варто говорити, що ні краси, ні здоров’я такі методи нікому не додавали? Але і цілі у них відрізнялися від сучасних жінок: люди в давнину страшенно боялися вошей і кліщів (на гладкому тілі вони майже не з’являлися), але зовсім не думали про сексуальну привабливість.


Середні віки: страх інквізиції

В ті часи, коли в католицьких країнах вирувало «полювання на відьом», питання епіляції для багатьох жінок став буквально вирішальним: справа в тому, що «диявольська відмітка», на думку самих мисливців, часто перебувала саме в інтимній зоні. Тому, щоб жінку не звинуватили в чаклунстві, їй потрібно було повністю позбавити себе волосся і довести, що вона не відьма.

З тих пір епіляція була для жінок принизливим процесом, пов’язаним з питанням життя, а зовсім не засобом зваблювання чоловіків або порятунку від хвороб. Засобом для видалення волосся служили гострі бритви, які часто поранили тіла, викликаючи як мінімум жахливе подразнення, але частіше — запалення, болючі шрами і захворювання.


Король-Сонце, і «жінки-дівчатка»

Саме під час правління французького короля Людовика XIV епіляція перетворилася в справжній естетичний бум. Привабливість жінки в ті часи мала занадто короткий термін, а чоловіки всіма силами намагалися «урвати» собі саму юну з усіх. Тому навіть дорослі жінки прагнули позбутися від волосся, щоб створити ілюзію молодості для своїх коханців. Багаті жінки могли скористатися «преміальним» спосіб епіляції — воском, а от бідняки, намагаючись наслідувати знатних красунь, використовували грубі леза або пемзу, натираючи шкіру до моторошного запалення.


XIX століття: природність

На початку XIX століття, після страхітливих процедур по видаленню волосся, жінки нарешті стали задовольнятися тим, чим нагородила їх природа. Епіляція перестала бути необхідністю, а стала навіть чимось ганебним: починаючи з початку XIX століття волосся в інтимній зоні видаляли тільки повії, щоб їх клієнти могли оцінити чистоту тіла і відсутність болячок. Звичайно, від венеричних хвороб це не рятувало, але видимий стан жіночого тіла відігравав величезну роль.


Сексуальна революція: епіляція як мистецтво

По-справжньому революційним поколінням стали люди, народжені під час або після Другої світової війни. У 1960-ті роки змінилися цінності, норми поведінки і сексуальність перестала бути темою табу в суспільстві. Жінки стали доглядати за зоною бікіні, але не позбавляючись від волосся, а лише надаючи їм доглянутий вигляд. Наприклад, підстригати ножицями. Повне «оголення» усе ще вважалося неприйнятним, але вже ближче до 1980-м рокам волосся ставало все менше і менше.

Все змінилося в буремні 90-і! Секс був буквально всюди: кіно, музичні кліпи, реклама — все кричало про сексуальність і розкутість. Ближче до нового тисячоліття почалася ера гламуру і блиску. Повністю поголені лобки, вишукані малюнки, тонкі смужки — епіляція стала нагадувати мистецтво!