Життя за склом: незвичайний будинок Optical Glass House

Серед стандартних сірих висоток центральної частини Хіросіми, немов оазиси спокою в міській суєті трапляються несподівані архітектурні дива. Архітектурна студія Hiroshi Nakamura & NAP спроектувала цей незвичайний скляний будинок Optical Glass House, аби заховати його мешканців від шуму і метушні вулиць. Сама будівля ніби з якогось чарівного сну, вона мерехтить, відображаючи дерева навпроти своїм 13-тонним фасадом з шести тисяч скляних цеглин.

Перший поверх займає сад, а скляний фасад виходить на відкриту вулицю, що дозволяє максимально наповнити приміщення природним світлом. Житлові зони розташовані в дальній частині будинку, і через них можна потрапити у внутрішній двір.

Будинок спроектований таким чином, що кожна кімната має вихід до прекрасного оазису. Високий рівень звукоізоляції дає можливість знайти самотність і тишу у самому серці сучасного міста, поспілкуватися з живою природою, не перетинаючи його меж. А от надійні вхідні двері від компанії, які можна замовити тут могли б служити гарантією захищеності і приватності мешканців Optical Glass House.



Скляні цеглини дуже прозорі і зроблені з боросилікату, рідкісного матеріалу для оптичного скла. Складну конструкцію проектували інженери разом з архітектором, а створювали на невеликому підприємстві за спеціальним замовленням. Вона складається з прямокутних брусків шириною 50 мм, нанизаних на сталеві арматурні стрижні, які кріпляться до балки, зробленої з преднапряженного залізобетону. 6000 таких скляних цегли пішло на спорудження незвичайного будинку.



Світло, що проникає крізь прозорий матеріал стін і відкритий для сонячних променів дах саду, наповнює відображеннями і відблисками приміщення будинку, залишає тіні на предметах обстановки, пронизує листя дерев та дзеркало садового басейну. Унікальне архітектурне рішення забезпечує повний захист зростаючому всередині саду, захищаючи його від забрудненої атмосфери і шуму міста в той час, як дерева діляться з мешканцями будинку своїм живим «диханням», наповненим ароматами свіжої зелені.



По-японськи невибаглива, мінімалістська обстановка житлових приміщень створює спокійну і стриману атмосферу всередині будівлі. Величні стовбури і гілки дерев у саду, непомітні відтінки стінових і стельових панелей, природний колір покриття підлоги, дерев’яні елементи і поверхні предметів меблів дарують мешканцям цього будинку можливість відпочити фізично і морально від шуму і стресу — супутників людини в сучасному мегаполісі .