Hyperloop - дітище американського бізнесмена Ілона Маска, співзасновник платіжної системи PayPal, виробника електромобілів Tesla і власника приватної космічної компанії SpaceX і фірмі SolarCity. Концепція “транспорту майбутнього” була представлена в 2013 році, з тих пір інтерес до технології висловили кілька серйозних компаній. Hyperloop передбачає переміщення капсули з людьми або вантажем по трубах з низьким тиском. Реальна швидкість пересування капсули при великому тиску може бути порівнянна зі швидкістю звуку – 1200 км/год.
Не знаю, чи компанія http://ooo-alliance.com.ua/ здатна виробляти труби для проекту Hyperloop, втім широкий асортимент якісного металопрокату ООО «Альянс» на сьогоднішній день користується значним попитом в нафтопереробці, хімічній, машинобудівній і інших галузях.
Оператор DP World хоче використовувати “петлю” для переміщення морських ISO-контейнерів з вантажем (у них можна переносити до 28 тонн вантажу). “Петля”, за задумом, буде по повітрю забирати контейнери з судна прямо в море і доставляти їх до складу, який знаходиться на материковій частині. Таким чином, самі контейнери і розвантажувальні крани не будуть захаращувати морське узбережжя.
“Це рішення, яке може змінити всю технологію навантаження і розвантаження вантажів в нашій індустрії”, - заявив глава DP World Султан Ахмед бін Сулайєм. За його словами, операторам вантажоперевезень припадає проявиявляти більшу “креативність”, щоб втримати бізнес на плаву.
Джебель Алі - один з найбільш швидко процвітаючих портів світу. Щодня на територію порту приїжджають тисячі вантажних автомобілів, і щоденні затори, за словами Сулайема, давно вже стали в Дубаї звичною справою. Але якщо контейнери не будуть складуватися в зоні розвантаження - це не просто вивільнить чимало вільного місця на пірсі, але значно поліпшить екологічну обстановку в порту, позбавивши Джебель Алі від автомобільних вихлопів. DP World в даний час працює в 77 вантажних портах в 40 країнах світу. Якщо дубайський досвід з Hyperloop виявиться успішним, компанія може поширити його і на інші об’єкти.
“Перша “гіперпетля” цілком може бути побудована саме в Дубаї”, - підтвердив виконавчий директор Hyperloop One Роб Ллойд. За його словами, можливості пасажирських перевезень за допомогою цього транспорту все ще викликають багато дискусій, але з приводу перевезення вантажів таких заперечень немає.