Як провалився найуспішніший проект на Indigogo

Найуспішніший проект за всю історію краудфандингу - мотоциклетний шолом доповненої реальності Skully AR-1 - так і залишиться на стадії прототипу. Нещодавно розробник Skully повідомив про банкрутство, а колишні співробітники звинувачують співзасновників компанії в марнотратстві: зібрані з інвесторів кошти нібито пішли на придбання шикарних машин і квартир.

Проект Skully AR-1 поставив абсолютний рекорд на Indiegogo, зібравши попередніх замовлень майже на $2,5 млн при запланованих $250 тис. Перший мільйон був зібраний всього за 45 годин, чого не вдавалося зробити жодному краудфандинговому проекту!


Перший в історії “розумний” мотоциклетний шолом приваблював не тільки футуристичним дизайном, але і вражаючими технічними можливостями. Одним з головних елементів шолома є heads-up дисплей, що знаходиться праворуч внизу щодо погляду користувача. При цьому він не перекриває основне поле зору, але завжди залишається у фокусі.



Як правило, на мотоциклах немає зручних екранів, які присутні в автомобілях, немає стереосистем, GPS-навігаторів та інших високотехнологічний “плюшок”, присутніх в автомобілях. Але AR-1 міг би вирішити багато з цих проблем. Для початку, варто звернути увагу на камеру, розташовану на тильній стороні шолома. Кут огляду об’єктива дуже близький до 180°, так що на екран зможе виводитися повна панорама заднього виду з усіма “мертвими зонами”, що в теорії має підвищити рівень безпеки. Як і будь-який інший “розумний” девайс, шолом зможе “коннектитися” з вашим смартфоном, так що буде присутня можливість відповіді на дзвінок або управління мультимедіа.

Що стосується реалізації GPS-навігації, то вона у цьому проекті доступна і без вашого смартфона, що забезпечує вихід в Інтернет. Карти можна буде попередньо завантажувати для роботи в офлайні. Виробники обіцяли доступність по всьому світу.



Можливо пристрій випередив свій час, як це було з окулярами доповненої реальності Google Glass, які довелося зняти з виробництва у вигляді різних проблем і неприйняття суспільством. При цьому ціна на окуляри була такою ж – півтори тисячі доларів США.

Погодьтесь, не кожен може собі дозволити витратити гроші на таку дорогу іграшку, робота якої не була доведена.