Всі елементи фасаду Кривого Будинку в Сопоті повністю зігнуті — двері, перила, вікна, стіни і дах. Тут немає навіть натяку на прямі лінії. А центральна вставка з синьо-зеленого скла чимось нагадує дракона, що застряг в стіні.
Коли дивишся на світлини цього оригінального будинку вперше, з’являється сильне бажання на власні очі побачити це архітектурне чудо, а потім заглянути всередину. А чому б і ні? Сопот недалеко від нас, от тільки візу оформити, а ще записатися на курси польська мова для початківців, щоб мати змогу вільно спілкуватися з місцевими жителями.
Будинок був зведений у 2004 році за проектом архітекторів Залевського і Шотинских, які були вражені малюнками художників Яна Марціна Шанцера і Пера Оскара Дальберга. Творчість великого Антоніо Гауді, думаю, теж знайшла відображення в такому незвичайному проекті.
Головним завданням авторів було створення такого зовнішнього вигляду будівлі, який би приваблював якомога більше відвідувачів. Було вирішено поєднати старовинні казкові мотиви і принципи сучасного деконструктивізму. Крім того, будинок повинен був не тільки вписується в міський пейзаж, але і мати достатню площу для торгових відділів. Думаю, архітекторам на всі сто вдалося здійснити задумане.
Цей незвичайний будинок ніби перенісся на нашу планету з якогось іншого світу. І як тільки переступаєш його поріг, відразу складається враження, що опиняєшся в якомусь казковому місці.
Так і що ж знаходиться всередині будівлі? На площі 4000 кв. метрів розташований торговий центр, магазини, кафе і ресторан — все це перший поверх. На другому поверсі знаходиться радіостудія і парочка музеїв — Музей Морський та Сучасних Ремесел. Не обійшлося, звичайно, і без розважальних закладів — третій поверх займають паби і клуби з різноманітним меню та цікавою програмою.
У Кривому будинку є навіть власна «Стіна слави». Як стверджують власники будівлі, стіна ця є місцевою версією алеї зірок у Голлівуді.
Незважаючи на всю неординарність, насправді, при будівництві Кривого будинку в Сопоті не використовувалися якісь особливі матеріали. Наприклад, дах покритий емальованою черепицею зеленого кольору, яка створює ефект луски дракона. А входи і вікна були зроблені просто з кольорового скла великого розміру. І, нарешті, для різних фасадних елементів використовували нержавіючу сталь. Хотілося б зауважити, що Кривий будинок досить органічно вписується в атмосферу вулиці, на якій він розташований. Але одночасно хвилястий фасад будинку, оздоблення з пісковика і каменю різко виділяють його серед оточуючих будівель.
Розміри Кривого будинку досить скромні, і навіть з вулиці його можна побачити, лише підійшовши до нього ближче. Однак як зовні, так і всередині будівлі є якась особлива атмосфера, завдяки якій, особливо ввечері, від будинку неможливо відвести погляд.