Дана розробка була виконана командою з сорока дослідників Центру нанотехнологій Amrita Center for Nanosciences, очолюваної Санті Найром (Shanti Nair) і Вінодом Гопелом (Vinod Gopal).
В даний час на ринку є безліч сонячних енергетичних систем, що виробляють електроенергію з енергії сонячних променів. Але для того, що б запасти отриману енергію у складі таких систем завжди є зовнішні акумуляторні батареї і силові електронні блоки. Саме тому, “сонячна” черепиця, названа “Amrita Smart”, є унікальним виробом.
Кожен модуль черепиці важить 200 грам, а його електроніка і акумуляторна батарея виробляються по досить низькій вартості, компенсуючи тим самим відносно невисоку ефективність перетворення сонячної енергії.
Завдяки тому, що системи на основі “Amrita Smart” будуються за модульним принципом, їх монтаж і нарощування потужності здійснювати досить легко. Так само легко і обслуговувати такі системи, просто замінюючи модулі, що вийшли з ладу новими.
Перші енергетичні системи “Amrita Smart” було продемонстровано на минулорічній Міжнародній конференції NANOSOLAR. Згідно із заявою Вінода Гопела масове виробництво “сонячної” черепиці “Amrita Smart” може бути розпочато вже через рік-два після деяких вдосконалень використаних технологій.
Потрібно зазначити, що ідея індійців схожа з розробленою в Японії ще в 2004 році. Тоді вчені з університету Toin в Йокогамі представили перший у світі напівпровідниковий фотоконденсатор, що дозволяє як перетворювати, так і зберігати енергію. Шари товщиною 10-100 мікрон трансформували світло в електрику, передавали і накопичували енергію і зберігали їх як у звичайному конденсаторі. Для виготовлення фотоконденсатора використовували спеціальне скло, вуглець, діоксид титану, йодид літію та інші матеріали. Новий прилад був в 2 рази ефективніше кремнієвих сонячних батарей, відмінно працював в похмурі дні і від домашнього освітлення.
Какой материал лучше выбрать для крыши дома? Специалисты советуют остановить свой выбор на цементно-песчаной черепицы EURONIT, вот по ссылке вы найдете подробную характеристику данного материала, его преимущества и особенности применения.